BMW R 1200 RT (2011)

Vlastník Stearman
Vloženo 14.10.2021
Aktualizováno 14.10.2021

BMW R 1200 RT roč. 2011. Stroj na dlouhé cesty i poježdění kolem domu. Velmi pohodlná.

BMW K 1300 GT: praktický žádná nabídka na bazarech
BMW K 1600 GT: vyšší cena
BMW K 1600 GTL: vyšší cena

První dojmy - První dojmy? Pohodlí, komfort. To co jsem od ní očekával. Není tak obratná jako GS. Motor je na rozdíl od mého minulého GS (roč. 2007) již dvouvačka. Motor mi připadá kultivovanější a hladší. Spotřeba je do pěti litrů.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoli, kdo chce komfort při jízdě na motorce. A je jedno jestli dlouhé trasy nebo kolem domu.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, sedla, padací rám, přídavná světla. 3 x kufr, originál navigace, tempomat.

Po několikaleté zkušenosti a 30000 km s BMW R 1200 GS jsem se rozhodl, že chci něco "cestovnějšího" s větší krytím řidiče. Že to bude opět BMW bylo jasné. Rozhodoval jsem se mezi K 1300 GT, K 1600 GT, GTL a R 1200 RT. Nakonec padla volba na RT (prozatím ). Najít pěkný kus taky dalo práci. Trvalo mi dva měsíce, kdy jsem byl bez motorky, než jsem na pěknou narazil. A to jsem musel ještě trošku ustoupit ze svých požadavků (menší nájezd a rádio). Na BMW jsem dokupoval topcase. Je sice v jiné barvě, ale to se časem vyřeší. K motorce byla i originál BMW navigace. S tou se zatím učím žít. Měl jsem Tomtoma a ten mi připadal jednodušší.

Staňa07
Staňa07 napsal 30.10.21 v 13:40 10b.

Dobrá volba Ať slouží

Guga
Guga napsal 21.10.21 v 18:04 10b.

Moc pěkná