Husqvarna Vitpilen 701 (2020)

Vlastník dva_hrnce
Vloženo 17.6.2021
Aktualizováno 17.6.2021

Exot, kterého nepotkáte na každé pumpě, moto pro zábavu.

Motorka koupena od GST Berlin

První dojmy - Po 14-ti letech na Guzzině je to jiný, hodně jiný. Zvykáme si na sebe, na jiný posez, jiný styl jízdy, vadí mi výfuk na pravé patě, hledám blinkry, furt řadím... Hodně štve dlouhý mrtvý chod plynu - mělo by být řešitelné, zvykat si na to nechci a nebudu :)

Motorku bych doporučil pro - Vita bych doporučil pro individualisty, kteří chtějí něco jiného než ostatní, kteří mají nějaké zkušenosti, kteří nemají ambice polykat kilometry ale užít si pěkné trasy za barákem a pro ty, kteří se na to dokáží poskládat.

Doplňky na motorce - Zatím ne, něco je v plánu, později doplním (nejprve je potřeba doplnit peněženku).

O téhle motorce vím dlouho, věděl jsem že existuje a že je zvláštní. Pak jsem jí viděl na živo a "zvláštní" se přehouplo na "hezká".
A po dalším cca roce rup v bedně a já jí najednou chtěl.

Guzzina bude dál doma, ale měla by sloužit na delší cesty ve dvou a s bagáží.
Protože kratší výlety kdy jedeme s polovičkou každý na své převládají, pořídil jsem hravou okolokomínovku.

Najeto zatím 90km, motor ještě potřebuje zajet, což momentálně zužuje využitelné pásmo otáček někam mezi 4 - 6 tis.ot/min.
Poloha těla je jinak, nesedím v motorce, ale na ní, těžiště těla je potřeba stlačit co nejníž k nádrži a pak to začíná fungovat.
Podvozek tvrdej jako šutr (i přes nastavení na komfort vzhledem k mé muší váze).
Ale na kvalitním povrchu jede v každé zatáčce jak po kolejích a chce víc a víc plynu, víc náklonu, víc vaší spolupráce a pak se odvděčí příkladnou poslušností.
Zadní brzda je tupá, ale předek už si sedl a brzdí velice dostatečně.

Sedlo spolujezdce a zadní stupačky jsem dostal v krabici a tam to také zůstane, Vit je zkrátka jen pro jednu prdel :D
Úložný prostor téměř neexistuje, pod sedlo dám náplast a budu tvrdit že je to lékarnička..

Spotřeba se ukáže, myslím že to bude 3,5 - 5 dle stylu jízdy..

Na servis a poruchy je zatím brzy, ale pokud to bude makat minimálně stejně jako Ital, tak to bude ok

Vit se bude asi nejlépe cítit na kvalitních silnicích, které se kroutí jak had a pojem rovinka nemají ve slovníku.

Krejcak73
Krejcak73 napsal 04.01.24 v 20:41 10b.

Uf

-KAR-
-KAR- napsal 17.11.22 v 21:13 10b.

To je ale fajnová věcička. Jinak ten polní traktor taky není k zahození .

-Jury-
-Jury- napsal 04.09.22 v 15:50 10b.

Snad jedinej modrobílej kousek v ČR Nádhera

Michal.72
Michal.72 napsal 20.08.22 v 16:25 10b.

super stroj

nexus
nexus napsal 20.08.21 v 17:13 10b.

Nádherná originální mašina