Jawa 50/21 Pionýr (1978)

Vlastník ondra2000
Vloženo 18.3.2021
Aktualizováno 18.3.2021

Takový ten veterán na kterém každý vyrůstal.

Jawa 50/23 Mustang: důvod neuveden

První dojmy - Fajnový veterán na bílé SPZ za kterým se každý otočí který to zná. Moc to nejede ale to se po tom nežádá, stačí dobrý pocit z jízdy když to člověk zrovna neopravuje. Naštěstí to jde opravit kladivem a šroubovákem.

Motorku bych doporučil pro - Všem co to umí opravit, mají rády veterány a nikam nespechají

Vybral jsem to už jen skrze z nostalgie a jednoduchých oprav. Zatím mám najeto cca 5000km a ty mě dali dost zabrat, jednou už proběhla kompletní GO motoru, celolak a všehovšudy všechno- něco i vícekrát ?. Jízdou bych to přirovnal k rozkopané V3Sce, motor je rad ze funguje. Brzdy tam nejsou potřeba, jde to dobrzdit nohama ? a když už tak to stejně moc nevraždí. Podvozek je takový vselijaky ale na takové cesty pro rohlíky to královský stačí. Ovladatelnost je vcelku dobrá už jen že je to malé a lehké (občas i odrážedlo). Spolujezdec musí být drobné postavy aby se to vůbec rozjelo. Úložný prostor je velký stejně jak velký máte batoh. Spotřeba je zlatá, občas mě připadá že to ten benzín vyrábí. Jinak je to pincek, jemu to je jedno jestli zrovna silnic nebo polní cesta. Při vyšších rychlostech bych to asi řešil ale tady není potřeba