Yamaha XJ 900 (1998)

Vlastník Radian
Vloženo 1.11.2020
Aktualizováno 19.5.2021

Kus poctivého železa ze staré školy.

Motorka koupena od FIRMA:Milan Stuparič - MotoShop Tábor (T - Velmi vstřícné jednání.

BMW R 1100 RT: Cena
Honda ST 1100 Pan European: Nebyla k mání

První dojmy - Velká motorka pohodlná pro cestování ve dvou. Přes vyšší hmotnost je dobře ovladatelná, jen při manipulaci na místě se musí trochu přemýšlet. Zprvu jsem měl obavy z hmotnosti, ale už vím jak na to. Trochu mě překvapilo, že při výšce 175 cm nedosáhnu úplně pohodlně na silnici.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele s výškou 175 cm plus

Doplňky na motorce - Nosič kufrů; celokapotáž, turistické plexi a zvýšení řidítek.

1.11.2020 Motorku jsem koupil letos začátkem července. Nyní mám najeto cca 2500 km. Motorku jsem kupoval, abychom mohli s manželkou cestovat ve dvou. Pro tento účel je postavená a splnila očekávání. Oba máme dostatek místa a tři velké givi kufry pojmou vše potřebné.
Přes vyšší hmotnost se dá s motorkou jezdit i "kolem komína" po užších cestách. S trochou cviku, se dá pěkně vodit do zatáček. Mám obuté Bridgestone BATTLAX T30 EVO a pocitově jsou moc příjemné.
Motorce bych vytkl umístění a tvar řidítek. Preferoval bych širší a výš umístěné. Staré XJ 900 F je v tomto ohledu lepší a myslím, že u Diversiona to byl krok zpět. Jinak má Dálník (tak překřtil XJ můj kamarád) chronické bolesti XJ. Neukazuje palivoměr a přední vidlice je měkká. Tento ročník má již vidlice stavitelné. Mám je na maximální tvrdost a zůstane to tak napořád.
Moje XJ má doplňkovou kapotáž. Nemusí se všem líbit, protože zakrývá krásný motor.

19.5.2021 V půlce března jsem namontoval turistické plexi PowerBronze UK. Originální bylo moc nízké a proud vzduchu směřoval přímo do helmy. Zvažoval jsem MRA s deflektorem, Skidmarx a PowerBronze. MRA se mi moc nelíbilo a Skidmarx je zase strašná plachta. PowerBronze se podobá originálu jen je o 10 cm vyšší. V horní části má otvor pro zmírnění turbulencí. Mám najeto cca 500 km a zatím velká spokojenost. Proud vzduchu je odkloněn nad helmu a turbulence žádné.

Přes zimu jsem ještě řešil vyšší a širší řidítka. Momentálně mám originální zvýšená o 2,5 cm. To je max bez nutnosti prodloužení táhel, brzdy a kabelů. Do prodlužování se mi moc nechce, tak to asi tak zůstane. I přes malé zvýšení došlo k mírnému pokrčení paží, což jsem chtěl a je to příjemné. Zatím mám s touto úpravou najeto jen cca 30 km, tak ještě uvidíme. Fotku přidám.

Podařilo se mi sehnat bazarový snímač hladiny paliva a palivoměr už zase ukazuje

rasoni
rasoni napsal 19.05.21 v 19:53 10b.

ahoj , mám ji taky , já jsem spokojen , tak ať slouží

Čadil
Čadil napsal 03.11.20 v 11:50 10b.

Guga
Guga napsal 02.11.20 v 20:35 10b.

Parádní volba

Fanda.xj9
Fanda.xj9 napsal 02.11.20 v 10:15

Ahoj nejlepší a bezudržbová motorka co jsem kdy měl. A měl jsem ji hned 2 krát. Super.

chevyr
chevyr napsal 02.11.20 v 09:10 10b.