Honda CBR 650R (2020)

Vlastník Jura.Olc
Vloženo 23.5.2020
Aktualizováno 25.7.2020

Pro ty, kteří si nepotřebují honit ... triko.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník) - Velmi příjemná parta lidí. Před nedávným časem jsem byl u koupi Honda Africa Twin. A to mě přinutilo se vrátit zpátky na místo činu. :)

První dojmy - Honda Čtyři válce Jako CBR 600F Sport, ale lepší

Honda CBR 600F SPORT z roku 2002 odešla do věčných lovišť, přešla duhový most a je v křemíkovém nebi. Od servisu, který vyšel na 30 000,- Kč ujela necelých 800 kilometrů. Nejdražších 800 kilometrů v mém životě. To bych raději letěl CONCORDEM, kdyby ještě létal. Cena aktuální opravy převyšuje hodnotu stroje. A proto jsem dal značky do depozitu, motorku zabalil do plachty a jednou mi bude v obývacím pokoji připomínat mé začátky, chyby, lásku k červené barvě, čtyřválcům a honěním se za otáčkami.

Říká se, že jeden není tak bohatý, aby si kupoval levné věci. Pojďme to upravit. Levné věci bych vyměnil za bazarové. Ne, nestrkám všechny do jednoho pytle. Ten pytel je plný mé smůly. A je jedno, jestli jde o čtyři kola, nebo dvě. Prostě a jednoduše ... smůla. Moc jsme si toho neužili ... vlastně nic jsme si spolu neužili. Je mi z toho smutno.

Mám to štěstí, že většina kluků z práce, mají stejnou vášeň. Dvě kola! A záběr je takřka kompletní. Od cesťáků, po naháče, silnicemi konče. Sedíme a hážeme do placu jednu motorku za druhou. Proč bych ji chtěl, proč bych ji nechtěl. Takové to, kdybych měl neomezený budget. A mezi všemi těmi litry, fárošema, zeďákama, obývacími pokoji ... slyším Honda CBR 650R ... Strejda google hledá ... Hmmm, příznivá cena, čtyři válce, jenom 70kW, quickshifter (ale jenom nahoru), pěkný vzhled, červená barva ... Já ji prostě chci. No a je moje. :)

Na závěr mi dovolte citaci z testu, který proběhl v MOTOHOUSE od pana Táborského: "CBR650R má být motorka pro toho, kdo miluje kapoty, ale nechce nutně v každé sekundě závodit a netráví všechny víkendy hoblováním obrubníků na závodních okruzích."

"Zapomeňte na RR a vzpomeňte si na model CBR600 F Sport. Ten mi totiž nejvíc připomíná, jenom je v každém myslitelném ohledu lepší a dotaženější."

P.S. A co si budeme ... na litr prostě nebylo. :)

vraaana
vraaana napsal 01.06.23 v 15:46 10b.

nevědět, že mluvíš o sobě, uvěřil bych že ten příběh je muj... v podstatě stejná cesta jak jsem se k ní dostal :)

RoSmi
RoSmi napsal 30.01.21 v 16:20 10b.

pěkná. Nemáš zájem o mřížku na chladič ?

VendyCBR
VendyCBR napsal 12.08.20 v 07:14 10b.

giuseppei
giuseppei napsal 03.06.20 v 15:33

S použitými auty jsem se o tom přesvědčil. Nové vyjde na stejné peníze jako ojetina plus nezbytný servis, případně méně.
U motorky jsem dlouho odolával, protože jsem chtěl zažít výkon co trhá ruce, a přesně jak tu píšeš, na nového Fireblade nejsou money. Ale pokud si chci nechat stroj na delší dobu, nový dává smysl.
Přeji hezké zážitky v sedle.

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 28.05.20 v 20:52 10b.

Krásná motorka, určitě ti vynahradí předchozí zklamání Užívej si jí