Jawa 50/551 Jawetta (1960)

Vlastník O.N.E.
Vloženo 29.4.2020
Aktualizováno 29.4.2020

Jawettka nejmenší jawa,mám je rád,vždy mě dokážou vytočit do nepříčnosti..třeba přístup ke karburátoru.Letos jsem tak vehementně ladil a ladil až jsem měl týden na palci vypálené vroubkování z víčka šoupátka .

První dojmy - Ani nevim,byl to fofr.Bylo 31.12.2019 17:00 a já jsem měl být nastoupený v pozoru na nejaké rodinné silvestr akci...jenže já byl cca 50km od baráku,v montárkách a peníze co jsem měl utratit za debilní rachejtle a kyselej šampus tak jsem nakládal krásnou zapomenutou jawettku na vozejk...

Takže v první řadě není to žádná renovace,rekonstrukce,restaurace nebo restobuhvíco...Já chtěl jen nalít benzín a pokračovat v užívání stroje,Jenže zase mi to nevyšlo...chci zažít pocit oprášit seno slámu šlapnout a jet...Já šláp ale motor se ani nehnul takže to bylo jasný co bude následovat.
Ale jak jsem už někde na hoře psal,koupeno na Silvestra v odpoledních hodinách a na Velikonoční ponděli,když nám zakázali koledy tak jsem udělal goo motoru,ze skříně vytáhnul vybroušený válec vyměnil pár drobností a od oběda začlo moc benzínu,málo benzínu,jehlu vejš jehlu níž a pořád dokola...pak mi to začal kazit soused a jeho vychlazená plzen ale nakonec jsem to rozjezdil,vyfotil,vypustil a uložil.
Sedlo,jo takže sedlo,byl na něm růžový svetr nekompromisně zarostlý do gumového potahu...Takže to jsem musel rozdělat,opravit,nechat povrchově upravit atd...touhle dobou hotovo stačí koupit ten drahý gumovy nepasující potah a bude zas cool.Zatím sedlo z kola .
Líbí se mi jak je to všechno tak pěkně původní,ušmudlaný,v kastlíku ruská svíčka,rezavej svíčák,miší bobky zabalený v okousaným hadru...vše jsem nechal jak bylo...Jen ten motor jsem musel roznimrat jo a koupil jsem cívku aby tam nemusela být z pio co tam byla při koupi.

GHM
GHM napsal 08.07.22 v 22:20 10b.

Marty68
Marty68 napsal 12.10.20 v 12:13

hardwyred mně pobavil...
Takže:
Za to , že to je Jaweta a né Staďák bod dolů , za ošoupaný stav dva body dolů , za to , že ji osobně nevlastním 7 bodů dolů...Ubral bych ještě za to , že se mi nelíbí , ale to by nebyla pravda a hlavně už nemáme body...No a protože nula dát nejde , přidám před ni jedničku a nechám to za 10...
Krásná Jawetka , ať slouží!

DennySV
DennySV napsal 06.05.20 v 19:33 10b.

jiřus69
jiřus69 napsal 04.05.20 v 18:13 10b.

Pěkná práce

fandic8
fandic8 napsal 01.05.20 v 22:38 10b.

Takhle krasne zachovala by bylo sakra škoda renovovat.