Honda CB 750 (1983)

Vlastník pekolar
Vloženo 29.3.2020
Aktualizováno 29.3.2020

Nádherná japonská klasická motorka, která změnila svět výroby motocyklů.

Motorka koupena od FIRMA:Bohemiabike (Trutnov)

První dojmy - Tento typ motocyklu jsem chtěl už moc dlouho. Nejdříve se hledaly prostředky, potom se hledal vhodný exemplář, který by byl v původním stavu. Jednou večer jsem na internetu narazil na tuto krasavici vyrobenou v roce 1983. Motorku inzerovala firma Bohemiabike v Trutnově. Pro mě to bylo z ruky. Takže jsem stránku zavřel. Po čase jsem se zase na stránku podíval a motorka tam stále byla. Takto to trvalo téměř jeden rok. Nakonec jsem se odhodlal a jel se na ni kouknout. Zamiloval jsem se na první pohled. Nebylo co řešit. Za týden jsem jel pro ni.

Motorku bych doporučil pro - Tento stroj je vhodný pro milovníka klasiky.

Doplňky na motorce - Kapotáž ve stylu Bol d´or, dobové boční kufry.

Honda CB 750 je japonská klasika. Můj stroj je z roku 1983. Má už tedy DOHC rozvod se 4 ventily na válec. O přípravu směsi se starají 4 karburátory. Je to prostě nádherná klasika.
Když jsem si moto přivezl, byla pojízdná, ale měla svoje mouchy. Komprese byla v pořádku, ale karburátory zlobily. Ani po synchronizaci nefungovaly, jak by měly.
Motorku jsem tedy svěřil do značkového servisu Honda Autoelegance Brno. Měl jsem obavy, jestli si s klasikou poradí. Ale kluci z Autoelegance dali stroj perfektně do kopy. Bylo potřeba repasovat karburátory, seřídit bohatost a synchronizovat je, dále seřídit ventily, vyměnit olej, filtry, brzdovou kapalinu, pneumatiky.
Nemohl jsem se dočkat. Mechanici motorku chválil, že tak pěkný kousek se hned tak nevidí. Jakmile mi ji přivezli, tak jsme podnikl první zkušební jízdu a byl jsem paf. Tato motorka stará 37 let mě dostala. Je to nepopsatelné. Do kapsy strčí mnohem mladší stroje.
Minulou sezónu jsme spolu najeli 3000 km včetně výletů za hranice. Na parkovištích budí zájem hlavně starších motorkářů, kteří si ji ještě pamatují. Uznale všichni obdivují její původní stav.
Motorka strávila většinu svého života v centru Německa u motorkáře, který se o ni příkladně staral. Je vybavena kapotáží a kufry. Všechno jsou dobové originály. A to se cení.
Už se těším na další kilometry v jejím sedle.

Maiklos
Maiklos napsal 30.03.20 v 02:57 10b.

nádhera

Čadil
Čadil napsal 29.03.20 v 16:37 10b.

klasika,nádhera

fatman
fatman napsal 29.03.20 v 14:34 10b.

Gratuluju
Přesně takovou jsem měl ...Tuším v 94tým
Moje první "pořádná" motorka!
Po Jawě 350 a MZ 150 to byl rozdíl! Až na ty brzdy
Bohužel nemám fotku...
Užívej si ji! Ať dělá jenom radost

p.epanica
p.epanica napsal 29.03.20 v 14:09 10b.

...