Yamaha XT 600 E (2001)

Vlastník millis21
Vloženo 30.4.2019
Aktualizováno 26.6.2023

Klasické XTečko se vzduchovým jednobuchem v nejmodernějším provedení. Za dva roky byl model nahrazen silnějším vodníkem.

První dojmy - Je to první velká motorka na které jsem jel po Jawě 350 a hned po rozjezdu jsem se na ní cítil jako doma. Akorát bylo potřeba nabrat nějaky ty kila ve svalech abych motorku lépe ovládl v terénu. Výkon je k dispozici pěkně odspodu a motorka není zalůdná ikdyž nemá žadnou elektroniku ani ABS.

Motorku bych doporučil pro - Pro méně naročné výletníky kteří chtějí jednoduše krásné a spolehlivé enduro.

Doplňky na motorce - Lazený výfuk Creptus, nosič.

XTěčko bylo koupeno nové a po celou dobu slouží bezvadně. Jediná elektronika je startér a to bylo také jediné co se dosud pokazilo. Originál vejfuk nic moc a byl nahrazen laďákem Creptus. Zlepšil se výrazně zvuk a zátah odspodu (s osazeným tlumičem). 40 koní není žadná velká porce, ale výkon je ihned k dispozici a v terénu je ho až až. Na silnici už pětka moc nejede ale na tohle XTěčko není ani určený. Škoda že nejde nastavit tuhost vidlice, protože ve dvou lidech je to vážně houpačka. Nejsilnější stránka XTéčka je asi potulování po horských cestách a stráních. Po delších jízdách už bolí zadnice a nejvíce jezdím na jednodenní výlety po Jeseníkách.

kzezula
kzezula napsal 05.11.19 v 14:20 10b.

Paráda! Doma mám stejné a nemůžu si stěžovat :) Ať slouží

pkKun
pkKun napsal 07.05.19 v 18:33 10b.

Ať slouží , také mám jednu ke své spokojenosti

jirkouš
jirkouš napsal 02.05.19 v 12:44 10b.

Nejhezčí barevné provedení

zeke11
zeke11 napsal 01.05.19 v 12:48 10b.

Moc pěkné...

stnd
stnd napsal 30.04.19 v 21:20

Ahoj, na mým starým XT se vidle dofukujou. Jen bacha s tlakem podle manuálu, ať si nevystrelis gufera