Suzuki DL 1000 V-Strom (2018)

Vlastník rosinytw
Vloženo 3.4.2019
Aktualizováno 11.9.2020

Litrová ADV mašina, která neudělá ostudu!

Honda CRF1000L Africa Twin: rozpočtové omezení

První dojmy - Vynikající jízdní vlastnosti podpořené silným zátahem motoru už od volno běhu. Super brzdy, velká spokojenost.

Motorku bych doporučil pro - Protože se jedná o litrovou motorku, je vhodná pro jezdce se zkušenostmi z měších kubatůr.

Doplňky na motorce - 2018
Centrální stojan a padáky od SW-Motech

2019
V průběhu sezóny jsem nainstaloval lepší ochranu pro jízdu v terénu:
- Kryt motoru SW-Motech
- Kryty páček kobra SW-Motech
- kryt chladiče Givi
- Enduro řadička SW-MOtech

Po najetí několika stovek KM mimo asfalt a třech lehkých položeních při pomalém proplétání v terénu, musím konstatovat, že dodatečné doplňky do ochrany moto / jezdce jsou nutností.
Nízká světlá výška V-Stromu se v terénu výrazně projevuje, takže bez krytu motoru si to ani neumím představit. Kryty rukou s kovovou výsluhou jsou také výborná záležitost, nemusím se bát zlomené páčky, nebo zranění rukou. Ověřeno...

Během "zimního spánku" plánuji ještě pořídit Enduro stupačky, protože ty silniční jsou dost úzké a v terénu kloužou. Ještě chci sehnat enduro páčku zadní brzdy, tovární je hodně drobná a kluzká. Bohužel jsem zatím v doplňcích tuzemských E-shopů nenašel.

Nový V-Strom mě překvapil vynikajícími jízdními vlastnostmi na silnici. Díky nižšímu těžišti a silničním rozměrům pneumatik (19 a 17) je skvěle ovladatelný a do zatáček se vodí skoro sám. Proti mé předchozí motorce (Tiger 800 Xc) je to ohromné zlepšení. Díky excelentním brzdám a pokročilému ABS systému mám jistotu, že to bez námahy ubrzdím.

Motor táhne parádně od spodu a rozproudí Vám krev, ale od cca 5-6tis. otáček už se skoro nic neděje. Výkon i točivý moment jsou naladěny do nízkých a středních otáček. Nezažijete tedy výraznou gradaci výkonu s otáčkami, která byla tak typická pro 3-válcový Triumph. Motor má typický dvouválcový V-čkový chrchlák, která nemusí imponovat každému. Na internetu jsem četl stížnosti na mírné vibrace, ale model 2018 jimi netrpí. Necítím je ani z řidítek, ani ze sedla. Např. na Hondě CRF 1000 Africa Twin jsem mě po delší jízdě mravenčení v rukách a musel jsem dělat přestávky. Na V-Stromu jsem absolvoval 400km výlety a vibrace mě netrápily, neunavovaly. Naopak ze sedla mě po delší jízdě docela bolí zadek, ale třeba si udělám „mozol“

Přední brzda se ovládá plynule a velmi lehce – 2 prsty. Nástup ABS (když už zapne) je tak decentní, že si ho ani nevšimnete. ABS sice není vypínatelné, ale ani jsem neměl tu potřebu. Zkoušel jsem rozbahněnou polní cestu a kola se odvalovala plynule. Zadní brzda je neutrální, kolo nijak neblokuje.
Hydraulické ovládání spojky jde tak lehce, že mohu řadit klidně i dvěma prsty a ani z delší cesty nebolí levá ruka. Řazení je trochu hlučné, ale dostatečně přesné. Jen řadička z výroby je hodně drobná, takže větší boty můžou být trochu problém. Uvažuji o zakoupení nastavitelné páčky od SW – motech.

Odpružení je nastavitelné na předku i na zadku. Zatím jsem nechal v továrním nastavení na silnici, ale pro terénní choutky bude potřeba trochu nastavit. Do terénu je hodně tuhé...

S mašinou jsem velmi spokojený. Za rozumné peníze dostanete spolehlivého litrového cesťáka s výbornými jízdními vlastnostmi, který se nelekne ani lehčího terénu.

vikki
vikki napsal 19.08.20 v 21:34 10b.

jojo, kdo jednou ochutná, nebude chtít nic jiného:))

runda
runda napsal 15.11.19 v 13:35 10b.

Meli
Meli napsal 03.05.19 v 22:45 10b.

Zdravím dvojče!!!

horak.r72
horak.r72 napsal 08.04.19 v 19:36

Dobrá volba . Ať dobře slouží. A vždycky kolama dolů . R.

jiřus69
jiřus69 napsal 04.04.19 v 10:44 10b.

Výborně napsáno
Pro tebe určitě výborná volba. Ať tvá spokojenost trvá stále.