Honda ST 1300 Pan European (2016)

Vlastník GeorgeVy
Vloženo 18.2.2017
Aktualizováno 22.11.2020

Cestovně-sportovní moto, které je známé svoji technickou kvalitou a spolehlivostí

První dojmy - Po pár prvních kilometrech se mi potvrdilo, co jsem od této motorky očekával a co se o ní psalo ve spoustě recenzí. Je to stále ta dobrá klasika, kdy od prvního nasednutí člověk pozná, že to jsou ty vlastnosti pro moto, které hledal. I když už možná není vybavením "up to date", ale myslím si, že je stále na vrcholu z hlediska jízdních vlastností.

Motorku bych doporučil pro - Zkušenější a fyzicky vybavenější motorkáře, kteří také trochu přemýšlí s ohledem na výkon motoru.

Doplňky na motorce - Zatím jsem stačil nainstalovat vyhřívané rukojeti, top case, ukazatel rychlosti, další doplňky plánuji, doplněn dále ukazatel napětí akumulátoru, zadní spoiler s brzdovým světlem.

Po spoustě předchozích zkušeností s různými typy motorek, naposledy s modelem Deauville jsem se chtěl nakonec dostat až k k ST 1300, což byl můj dlouhodobý sen a to se mi povedlo koupí nové motorky v roce 2016. Najeto mám zatím 13 tis. km v první sezoně a každý další kilometr mě ubezpečuje o správnosti mé volby. Je možné na ní jet celý den a člověk necítí žádnou únavu (což jsem pozoroval třeba na předchozím typu). Vysoký výkon motoru a výborné jízdní vlastnosti tady popsalo spousta uživatelů přede mnou a já se k nim mohu jenom připojit. Mě osobně se líbí, že tento typ nutí přemýšlet trochu dopředu - jak projedu třeba zatáčku, jak také třeba zaparkuju, atd. Myslím je také významné zmínit její pověstnou spolehlivost. Prostě jsem z tohoto moto nadšený a plánuji v letošní sezoně nějaký delší výlet.
Doplňuji po více jak 4 letech ježdění na delších cestách naprostou spokojenost s výběrem tohoto typu, najeto přes 40 tis. km bez sebemenších závad, používám stále po několika výměnách originální doporučené pneu BT020, které se skutečně ukázaly jako nejlepší (už se zde psalo), jak z hlediska vlastností tak i nájezdu kilometrů.

Bedaprelouc
Bedaprelouc napsal 24.03.20 v 08:04

neskutečný stroj 10b

diablo1101
diablo1101 napsal 28.05.18 v 21:54 10b.

úžasná barva jasných 10b.

mvk73
mvk73 napsal 04.11.17 v 17:39 10b.

Gratulujem ku kupe. Inak, dost odvaha kuit novu motorku s dost zastaralou technologiou. Nelutujes toho na zaklade tvojich skusenosti zatial?

Tommy_RS
Tommy_RS napsal 02.10.17 v 12:32 10b.

Guga
Guga napsal 11.03.17 v 07:12 10b.

Krásný černý vraník