Derbi Senda SM 50 (2007)

Vlastník mada204
Vloženo 6.6.2016
Aktualizováno 6.6.2016

Moja prvá motorka s ktorou som mohol jazdiť po cestách.

Yamaha TZR 50: Cena, možnosť jazdiť iba po ceste
Yamaha DT 50 X: Bolo ich málo a nie v moc dobrom stave

První dojmy - Na začiatku som sa na motorke vozil iba po polných cestách, keďže som nemal vodičský preukaz. V teréne s ňou bola veľká sranda , super brzdy, skvelá ovládatelnosť a aj dostatočný výkon. Dostala sa takmer všade aj na motardových gumách.

Motorku bych doporučil pro - Pre začiatočníkov ale aj pre niekoho do mesta, na pole na vybláznenie.

Doplňky na motorce - Airsal 70cc Sport
Širšie rajdy
Červené gripy (+5kW :D)

Túto motorku som si vybral pre jej pôvod, vzhlad a celkovo spolahlivosť, cenu. Časom som zistil, že bola búraná a preto som kúpil ešte jednu bez TP a diely, ktoré boli popraskané poprípade chýbali som si celkovo prehodil. Moto vyzerala skvele a aj skvele jazdila, časom som si zaobstaral Airsal 70cc kit. Po namontovaní sa výkon výrazne zvýšil a pri lepšom prevode by hravo zvládla 100 km/h. Potrápila všetky 125ky v 4T.

Jazda na motorke bola trošku ... vzrušujúca :D Keďže je to 50ka ktorá nemá ani 100kíl , všetko sa tak nejak triaslo a nebolo to zrovna najpohodlnejšie. Ale zvládol som aj 350km za deň.

Motor 2kW v sérii , do kopca maximálne 40 :D ... Proste 50ccm motorka , treba sa veľa hrať so spojkou a pod. S 70ccm kitom to do kopca ide v pohode 80-90 aj so spolujazdcom :)

Podvozok nemám čo vytknúť, v zatáčkach skvele drží.

Spolujazdec táto motorka vôbec nie je určená pre dvoch ľudí. :D Všetci , ktorých som vozil boli vytrasení a už si nechceli ku mne sadnúť :D

Spotreba a servis so 70ccm kitom sa spotreba pohybovala okolo 4-5 litrov a servis ... mazať reťaz , liať benzín a fúkať gumy :D :)

Motorka sa najlepšie hodí do terénu ale aj do pekných kľukatých ciest - najlepšie dolu kopcom. Takisto je ideálna aj do mesta - všade sa s ňou prepletete, je lahká a obratná a zo semafórov vypáli ako šíp :D