bmw_r1300gs_cartec




Dotaz začátečníka ohledně sedla

  • 0

    10.9.2022 od Pasta88

    Čauky, mám dotaz ohledně sedla, Mám 191 cm a chtěl jsem si koupit Kawasaki ninja 300/400.Všude čtu, že když jsem takhle vysoký něměl bych si kupovat motorku s tak malým sedlem ( sedlo má 785 mm), chtěl bych se zeptat proč popřípadě jakou jinačí motorku byste mi jinak doporučili když ne tuhle. Nebo jde třeba sedlo vyměnit za větší? Nejspíš hloupé dotazy, ale jsem v tom uplně nový a zajímalo by mě, zda by mi to "malé sedlo" až tak moc omezovalo, nebo vůbec jak by mě to omezovalo. předem díky za odpovědi

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    12.9.2022 od combust

    Výška sedla není všechno. Záleží taky kde to má stupačky a řidítka. To určuje pozici při jízdě.
    Problém "malý" motorky je že je nepohodlná ale pokud něco vyloženě nepřekáží tak se dá jezdit i tak (ovšem na seriózní delší cestování s hondou monkey můžou myslet jen liliputi a masochisti).
    Orientačně se to dá posoudit podle úhlů kolen, boků a sklonu trupu viz. https://cycle-ergo.com/
    Porovnej si kawu 300 s R1 a zjistíš že i s větší výškou sedla je ta R1 pro 190cm jezdce úhlama jinde.
    A podobně třeba většina cruiserů bude mít sedlo níž ale díky předkopnutejm stupačkám budou ty úhly kolen větší.
    Takže si ujasni co od toho chceš a pak si to zkus (třeba ti bude něco vyloženě překážet).

    Doplněno:

    Děkuji, za odpověď.

    13.9.2022 od Pasta88

    Doplnit odpověď

  • 0

    11.9.2022 od RTourer

    Nejlepší bude, když si ten posez sám vyzkoušíš a pak porovnáš s nějakou větší motorkou.

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist