globalmoto_duben_nolan




dovoz, přihlášení, GS 1150 R, dekra dokument

  • 1

    29.3.2022 od Japonica666

    Prosím má někdo zkušenost s přihlášením dovozu GS 1150 R ? V německém TP prý chybí zatížení os a hlučnost výfuku. Žádá se o to u Dekry ? cca 2 tisíce za nějaký dokument? nemá někdo k dispozici tento již vydaný dokument?
    Díky za info.

    Doplněno:

    Zdar všem, jen pro info jak to celé dopadlo
    Díler BMW nic nevyřizuje, odkázal mně na institut CEBIA se kterou spolupracují.
    Tam mi sdělili že pro takhle starou motorku (r.v.2000) žádný COC list nelze vystavit. Lze pouze vystavit přesnou specifikaci, což je něco podobného. Podle počtu údajů to stojí určitý peníze, maximum je cca 6000,- Uf. Naštěstí jsme se domluvily jako rozumní lidé a po zaslání fotky štítku s VIN, kde jsou mimo jiné uvedeny decibely, dále fotka manuálu kde je zas to zatížení os, to doplnily do databáze ISTP i s VIN kodem a to vše zadarmo.... Technik na STK to použil z databáze a je to. Díky za spolupráci.

    1.4.2022 od Japonica666

    Nezkoušel někdo dopsat tyto údaje přímo do německého TP?

    30.3.2022 od Japonica666

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    29.3.2022 od Marty-V11

    Přihlašoval jsem Hondu CBR dovezenou z Německa. Měl jsem stejný problém a i když jsem měl k dispozici český TP od jiné (naprosto stejné) CBR tak to muselo na výpis z Dekry. Tomu se nevyhneš... Je to dokument přímo k motorce (VIN a všechny údaje).

    Doplněno:

    Tak to pak schválně napiš, kolik přes bmw ušetříš. Dělal jsem přes ně auto a chtěli 2000...

    30.3.2022 od Marty-V11

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.3.2022 od Zdenekkkkk

    nemusíš k žádné Dekře. zažádáš si o to klidně přímo u BMW.

    Doplněno:

    Zvedni telefon, zavolej do BMW a oni ti tam poradí c a jak.

    30.3.2022 od Zdenekkkkk

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.3.2022 od CRF1000

    Pokud je to schváleno pro celou EU a má to na výrobním štítku a v dokladech ES homologaci, je k tomu COC list...ten si stačí vyžádat od prodejce....
    pro vystavení českého TP stačí duplikát nebo kopie COC, osobně nevylučuji že v SRN v lze od DMW získat duplikát COC listu v elektronické podobě zdarma...

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.3.2022 od JiriBN

    Projdi si forum je tu o tom spousta vláken, ale hodně záleží na jakého úředníka narazíš, někde stačí ofocený Tp stejného vozidla a ty údaje přepíši a někde ne.
    Pokud to budeš řešit přes Dekru tak si pořádně zkontroluj všechny údaje, berou údaje z nějaké databáze a třeba přední kolo u 1150GS píší 2,15" ráfek, když je to blbost a správně má být 2,5"
    Jinak doplnění a změnu údajů pro Bmw vyřizuje firma Helpreg.cz . Stojí to také cca 2500Kč, ale je jedno kolik údajů ti tam vypíší, takže si můžeš nechat zapsat přední 21" kolo, včetně schválených rozměrů pneu nebo dozadu nechat dopsat 140 pneu. Pokud máš první generaci ABS (bez posilovače) tak ho umí vymazat z TP, atd....

    Doplněno:

    nový TP nemá už nemá kolonku na ABS ani na brzdy

    30.3.2022 od CRF1000

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist