bmw_r1300gs_cartec




Rozklepany řídítka

Odpovědí (8)
  • 0

    23.6.2018 od Roberto.Carlos

    Je to oskákanou přední pneumatikou, ale jde o bolest CBF 1000. Když dáš novou je to lepší, ale nevydrží to životnost pneumatiky. Alespoň takovou máme zkušenost s kamarádem, který ma taky CBF 1000.
    On už zkoušel i kuželíková ložiska do krku řízení. Pomohlo to, ale nekonec nebyl spokojen s ovladatelností a dal tam zpátky kuličková.
    Jo a taky záleží na rozložení hmotnosti - s plným zadním kufrem je to taky horší.

    Doplněno:

    Jak píše kolega Roberto, vyměnil jsem kuželíková ložiska za kuličková ,neb řídítka v 50 vibrovala ,jako Tobě. Od tý doby v 50 super,nicméně kol 150 km/hod se mi motorka pod zádelí začla vlnit jak břišní tanečnice. Takže jsem pořídil a nainstaloval kuličková s prvovýroby(parts depot) a od té doby spokojenost .I když mám nalítáno přes 80 tis. km furt se řídítka neklepou ani v pomalých i vyšších rychlostech.Tolik má zkušenost.

    Více na: https://www.motorka...poradna&oid=3729
    Copyright © Motorkari.cz

    26.6.2018 od nobady

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.6.2018 od Tuman

    Zdravím
    Jak píše Roberto.Carlos,
    bude špatné ložisko řízení.
    Můžeš to vyzkoušet nadzvednutím předního kola a lehkým pootáčením řídítek ucítíš lehké přeskočení (cuknutí)
    Vyměnil bych kuličkové ložisko za válečkové.
    Měl jsem stejný problém, po výměně ložiska OK.

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.6.2018 od Malp

    Jo to je "nemoc" našich CBF . Chce to rozhodně vyměnit kuličkové ložisko v krku řízení a nahradit je válečkovým a SPRÁVNĚ DOTÁHNOUT . U mě to znamenalo 100% zlepšení a ojetá přední guma tam nehrála žádnou roli .
    Tady můžeš čerpat moudra - i ohledně klepajícího se čumáku .
    http://www.hondacbf.cz/forum/posledni

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.6.2018 od StB

    Ta moje trpěla na to stejné a výměna ložiska nepomohla. Zmizelo to až po výměně pneu a to jsem to koupil na funglovkách (Maxxis) která kmitala od začátku do konce - popis mám v deníku.

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.6.2018 od deep-sk

    este to moze mat jednu pricinu... mas v zadu kufor (topcase)?
    lebo moja CBF 1000 robi to iste, okolo 50/60 km/h ked pustis riaditka tak sa rozklepu, pri 100 a viac nie...
    ALE, robi to IBA ked mam nasadeny topcase (Givi Maxia). ked dam kufor dolu, tak sa riaditka nerozklepu ani pri 50 km/h

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.6.2018 od Supersoptik

    Ahoj. Měl jsem to stejné. Vyřešilo to ložisko...

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.6.2018 od keithh

    Řešením jsou kuželíková ložiska utáhnutá tuším na +/- 30 Nm. Základem jsou samozřejmě vyvážená kola, Ložiska kol a neoskákaná guma. Top case to dělává taky, ale v porovnání s ložisky řízení to má zanedbatelný vliv.
    Ložiska cca 1000 kč

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.7.2018 od ZIPP

    Dal jsem novou přední pneu a vše v poho.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist