Yamaha XV950 od Marcuse Walze

Yamaha a její customerský projekt Yard Built vypouští do světa další nádherný kousek. Seriový motocykl Yamaha XV950 nyní zušlechtil Marcus Walz.

Yamaha XV950 od Marcuse Walze
Na podporu nových úpravců seriových motocyklů, ale i pro zviditelnění a jako reklamní tah. Tak přesně to je projekt Yard Built od Yamahy. Již několik světových úpravců, ale i menších garážových nadšenců si vzalo za úkol vytvořit něco na způsob odlehčeného kafáče nebo i třeba jako streetovou motorku s drapáky. Zkrátka, pomazlit se s tím, tak aby bylo možné danou motorku nejen obdivovat, ale i využívat všemi způsoby.
Zatím poslední, kdo se vrhl na úpravu jednoho z motocyklů značky Yamaha, byl Marcus Walz, jenž měl hned od začátku jasnou představu. Vzpomínka na svůj první motocykl Yamaha RD80, který měl v patnácti letech, mu dala velký impuls. Mimochodem, tehdy Marcus svůj bike nechal stříknout do závodní barvy závodníka Kennyho Robertse Jr. a jeho YZ500.
Dnes, o několik let později se Marcus pustil do větších úprav a je to jeho již třetí projekt za posledních pět let. Ale teď už si pojďme jeho Cafe Racer s názvem „ El Raton Asesino“ představit.
Přední vidlice se zkrátila a dostala progresivní pružiny. Zadek tedy nemohl být ošizen a tak se namontovaly plně stavitelné Öhlinsy. Vyhodil se systém ABS a původní příliš těžkou baterii, nahradila nová a lehčí. Kola jsou odlehčená hořčíková od firmy Marvic a řídítka dodala firma LSL, která poskytla i brzdovou a spojkovou páčku. Okousané brzdové kotouče drtí nové brzdové třmeny. Firma SC-Projekt dodala komplet výfukový systém.

Rám motoru zůstal zachován, ale zadní podsedlová část vyfasovala stopku, takže se uřízla a byla nahrazena jinou s LEDkovým koncovým světlem. Stejně tak se upravovala zadní kyvná vidlice, která je nyní delší o několik desítek milimetrů. Palivová nádrž, přední blatník se samotným držákem, ale i jednosedadlovka jsou Marcusova home made ruční práce. Mladý Němec si však navrhl i kryt přístrojového panelu a šoupnul za něj analogový budík Tiny od výrobce Motogadget, jenž poslal poštou rovnou i ovladače. Marcus měl pak i představu o tom jak má vypadat ručně prošívané kožené sedlo.
Shun Miyazawa, manažer oddělení Yamaha Sports Heritage dodává. "Přišli jsme za Marcusem, s tím, že hledáme další inspiraci pro naše nové projekty a jeho výtvor EL Raton Asesino zkrátka perfektně zapadá do našich představ.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.18
Známkováno: 11x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.faber_vespa_duben
Objednat reklamu
TOPlist