Lone Rider in Scandinavia – aneb Nordkapp a další norské nástrahy

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

krpik (0) napsal 05.12.2023 v 15:43

Paráda, máš talent na cestopisy, plánuji v roce 2024, taky na NC 750X, r.v. 2016, najeto cca 60 tis.., do ted jsem se bál, že má Karlička na tohle nemá, i když spolu lítáme ročne po evropě 10-15 tis. km. Ale ne v zátahu. Dodal si mi odvahy do toho jít. Díky!

mirechd (64) napsal 12.05.2023 v 07:30

Super kámo,jedným slovom RESPECT,palec hore...Takmer rovnakú trasu /len v opačnom smere/ mám naplánovanú na 2024.

teadon (1) napsal 02.02.2021 v 14:19

super trip

bikerJ (4) napsal 17.01.2021 v 23:51

jaka spotreba, kdyz to rves na dalnici nalozeny?

Radek2107 (53) napsal 17.01.2021 v 16:26

Krásně napsané. Jen jsi zřejmě prohodil Litvu a Lotyšsko, ale to není nic, co by cestopis výrazně poškodilo. Super

MartyBar (22) napsal 17.01.2021 v 13:00

Super chlape! Já tuto cestu dal v roce 2002 na Triumph tiger 900 spolu s dvěma kamarády a jednou ženou. Za celou cestu jsme nespali ve stanu ani nikde v kempu. Buď pod širákem nebo jsme někoho požádali o pronájem stodoly, pergoly a pod... Nikdo nikdy nedělal z toho problém. Chystám se tam vyrazit znovu ale tentokrát už s obytným autem... Takže držím palce aby se ti takových cest - i když třebas ne na motorce povedlo víc! Martas

písař (7) napsal 28.12.2020 v 23:37+1

Moc pěknej cestopis.Nejvíc hltám cesty na sever a konkrétně Nordkapp je můj
sen.Asi kvůli tomu pohledu na západ slunce.Chce to mít ale štěstí na počasí. Všichni co tam dojeli mají můj velký obdiv.

Indokára (0) napsal 27.12.2020 v 08:59

Hezký vzruso , pěkně napsané a věřím že i na plno prožité

Littlekiller (16) napsal 26.12.2020 v 22:13

Ahoj, “malýKostík”, jel jsem to zkraje června (2018), ale ten rok byl i dle nazoru mistnich, vyrazne chladnejsi nez predchozi, jinak se tam da i nad polarnim kruhem zazit diky golfskemu proudu celkem prijemne teple pocasi. Na Lofotach je treba znat, jak od more fouka teplejsi vitr.
“JJNN”, mas pravdu, ze ty volne chatky uplne samozrejme nejsou. Ja si dostupnost overoval predem na bookingu, ale ubytovani domlouval az na miste. Mimochodem byl jsem tam jeste o mesic pozdeji na Jawe Californian (1973) s par kamarady take na podobne starych Československych mašinach (cestopis sem take časem přihodím ) a na jednom miste jsme se pripletli na akci zvanou “Garbage Race”, kde hromada Danu ve starych rachotinach projizdela Norskem, chlastala jak o zavod a obsadili kempy v sirokem okoli. Takze vim o cem mluvis.
V kazdem pripade, pokud je nekdo na vazkach zda Norsko, nebo skandinavii obecne na motorce zkusit, tak za me rozhodne doporucuji. Urcite ne v tempu, co jsem jel ja , ale rozhodne stoji za to se tam podivat. Na to ze nebudete litovat davam garanci i s kulatym razitkem z vlastni brambory

Zedsdead (293) napsal 26.12.2020 v 22:06

Jak říká Kryton: pane, Vy jste MMMAGOOOOR.
Mrazí mně při pohledu na ten sníh...
Ale jinak krásný fotky i text.
Norsko máme projetý autem a je to zážitek. Kdo se tam chystáte, nevynechte v Oslu muzeum polární plavby+Kontiki+skanzen: je to sdružený komplex na poloostrově a vyplatí se to.
Ale Norsko je sakra drahý, to je třeba si říct. Třeba 2xhambáč s pitím 500 kaček. Benzín taky. Všechno prostě. My jsme spali často v kombíku, na odpočívadlech je záchod s teplou vodou a je to čistý, tak se něco ušetřilo..je to už 12 let.

malýKostík (9) napsal 26.12.2020 v 01:12

V jakém jsi to jel měsíci prosím?

Milan1963 (275) napsal 25.12.2020 v 22:21

Parádní cestopis ! Ve Finsku jsem byl před asi 5 roky, trajekt EckeroLine můžu jen chválit. Dánsko jsem absolvoval vloni, až nato, že skoro všechny pumpy tam mají platbu kartou - což mi nevyhovuje, vše doma platím hotově - to je hezká země a doporučuju se tam víc zastavit. Ty jsi měl ale jinou prioritu - takže ještě jednou chválím cestu i cestopis .

maxpayne74 (12) napsal 25.12.2020 v 19:04+1

Super trip, tak se to dělá.
Pořádná denní dávka kilometrů a zážitků.
Přesně podle mého gusta.
Ok ????

JJNN (58) napsal 24.12.2020 v 22:24

Tvůj cestopis mne prostě nadchnul. Mám rád teplo, ale jak říká moje manželka: "Není špatné počasí, je jen špatné oblečení". Tak snad něco podobnýho "tvým" směrem příští rok dám.

JJNN (58) napsal 24.12.2020 v 22:16

Díky za doplnění údajů o kanystrech a tankování. Pro moto důležité.
Jinak si dovoluji upozornit ostatní zájemce o podobnou cestu do severských zemí, že volná chatka v kempu není vždy k dispozici. Pokud se v okolí pořádá nějaká význačná akce (např.regata) nebo je pátek či sobota a seveřani se jedou vožrat ve stylu "chlapi sobě", tak vlastní stan je vhodnou pojistkou. Zažili jsme na vlastní kůži...

lukasm71 (0) napsal 23.12.2020 v 04:10

Komorerth (60) napsal 22.12.2020 v 19:04

cestopis super ale odbavit takto krasnu cast sveta v takto rekordnom case ja osobne povazujem za stratu casu a penazi

MiTau (1) napsal 22.12.2020 v 18:35

Paráda

Pes69 (34) napsal 22.12.2020 v 17:40

Normální MAGOR, no ..

Littlekiller (16) napsal 22.12.2020 v 16:11+2

Moc všem děkuji za komentáře. Jelikož tu padlo pár dotazů, které by třeba využilo více lidí, tak jsem se pokusil doplnit ještě na konec cestopisu tipy s odpověďmi. V případě potřeby ještě doladím. S denní porcí kilometrů máte 100% pravdu, je to masakr, ale já k tomu mohu říct jediné. Stálo to za to
Tak hlavně pohodu za řídítky a vždy kolama dolů.

Vlada-XX (2) napsal 22.12.2020 v 15:11

Pěkný popis i fotky . Z loňska vím, že Nordkapp a zpět jde v pohodě zvládnout za 8 dní i s dodržováním rychlostních limitů.

Jirboz (11) napsal 22.12.2020 v 13:49

Klobouk dolu na takovem najezdu km za 10 dni je vrazedne. Ja jsem pred 45 lety najel na trase Prerov Gdansk 485km a byl jsem z toho dost spatny.Cestpis na jednicku at se dari.S pozdravem Jiri

prcek80 (133) napsal 22.12.2020 v 09:59

Moc pěkné a inspirativní, hlavně se z toho nepos...Tady je vidět, že když se chce, tak to prostě musí jít, jen by mě zajímalo, na co se vymluvím příště až budu chtít na sever vyrazit, na málo dní dovolené už mi to neklapne

JJNN (58) napsal 22.12.2020 v 09:21

Ještě napiš, kolik jsi vezl benzínu v kanystrech. V roce 1982 jsme jeli na Jawě 350 s manželkou Rumunsko a Bulharsko a 10-ti litrový kanystr s benzinem byl tehdy nutností.
Ještě by mne zajímala hustota benzinek v Polsku. Před 11-ti lety jsem jel Tallin-Brno autem a benzinek bylo málo.

JJNN (58) napsal 22.12.2020 v 09:13

Úžasné, přečetl jsem jedním dechem. Perfektní a čtivý popis cesty a spousta krásných, k textu padnoucích fotek. Jsi borec, takových jako ty je málo. Vydržet ten chlad a déšť a přesto jet dál a dál za ještě větší zimou a deštěm chce mít velkou náturu a houževnatost. Jel jsem podobnou cestu autem, ovšem Švédsko a Finsko jen jižní části, ale i tak mne déšť a chlad dost děsili. Přesto že jsem na motorce najezdil už stovky tisíc kilometrů, tak tvoji trasu bych nedal. Ještě jednou díky moc za pěkný cestopis, jsi vzor odvahy a houževnatosti.

Meli (195) napsal 22.12.2020 v 08:31

Teda slušný porce km na den. Jak moc si dodržoval severskou 80-ku?
Mám za den maximum 1300 ale to byl jen jeden den a většina byla 170-190 km/h na německé dálnici a jel jsem od 5 ráno do večera...

P.S.:Tankovani v německu není sranda. pokaždé hodně zvazuju jestli tu benzinku minu... chce to sledovat průběžně v navigaci jak je daleko příští, na druhou stranu i když se to nepovede tak stačí sjet a v prvním městečku je vždy benzinka.

MedWed (37) napsal 22.12.2020 v 07:02

Parádní výlet, hezké fotky, díky za inspiraci. Taky díky za to, že jde dát sever Norska za 10 dní... To doteď nechápu :)
Palec nahoru za MSR!

Meli (195) napsal 21.12.2020 v 23:10

Zatím jsem na začátku a moc pěkný, jen musím opravit výraz poserproužek. Nejedná se totiž o plošku na středu pneumatiky způsobenou dálničním přesunem (kterou jezdec neovlivní) ale o neojety kraj pneumatiky- kde se pozná jak se kdo moc bojí klopit viz. https://www.speedmoto.cz/slovnik-poserprouzek
A teď jdu číst dál

mich29 (8) napsal 21.12.2020 v 18:51

Můj hlubokosklon za porce kilometrů v takovém počasí....
Pokud by to šlo připojit i nějaké orientační ceny - pro případné plánování - za ubytování chatka/stan v kempech.
Takže díky za inspiraci a ať se daří.

Oze (1) napsal 21.12.2020 v 15:18+1

Jsi dobrej! Cestopisy nemusím, ale tenhle se četl sám. A cesta parádní! Klobouček

Předchozí
1 2