Severní Itálie - Poprvé do velkých kopců

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

kubanec1972 (0) napsal 21.01.2024 v 13:15

Krasne cteni,souhlasim ze Stelvio neni o jezdeni, ale i tak jsme ho loni absolvovali a na Sellu se chystame letos.

kovrcek (0) napsal 16.01.2024 v 14:10

Jo to máte recht řidiči jsou tam prostě na motorky zvyklí. Byl jsem tam 2x a jestli jednou mírně nebezpečná situace, v ČR je to denní chleba. To pak při návratu mě málem zabil kkt v bmw asi 2km od baráku. Jako zázrakem jsem se mu vyhnul ťuk ťuk na dřevo. Jo Itálie je krásná, ale motorkáře tam moc rádi nemají mi přišlo, resp. že nemají rádi nikoho, protože je tam strašně lidí a už je to asi pěkně sere ti turisti. To třeba Slovinsko tam jsem se vyloženě na motce cítil vítaný, bylo jedno kam jsem jel. V IT ani nemávají, ale to chápu když tam jede proud motorek. Na ty profláklé passa ale moc dobře nevzpomínám, je to spíš kolona aut/moto nahoru, člověk si to nemá takhle šanci užít. V talošce je spíš lepší jezdit ty neznámé malé passa, kolikrát člověk kouká co objeví za kouzelné místa takhle. Tam na vás mávají i kolemjdoucí! Zkuste si stáhnout do navi mapu TETu, východ trasy je skoro jen asfalt a vede fakt super místama. Ale je to spíš kochačka než jízda na kolínko.

Virus883 (5) napsal 20.12.2023 v 13:19

Krásný čtení. Díky!

StB (26) napsal 18.12.2023 v 13:46

Krásná cesta, znám všechna navštívená místa a rád se na ně vracím, až na Stelvio. Ač jsem ho jel v opačném směru než vy, tak mě neuchvátilo hlavně z důvodu velkého provozu a v tu dobu nevhodného stroje který komplet s náma vážil kolem 500kg. Byl to boj, ale výhledy jsou tam okouzlující, stejně tak na Sella ronda a okolí Cortiny. Doporučuji každému a děkuji za cestopis.

autocross (0) napsal 16.12.2023 v 16:56

Mohli jste to vzít k jezeru Garda, je tam nádherné okolí, ostatní jezera i silnice.

Honzus75 (124) napsal 16.12.2023 v 11:16

Paráda, taky si pamatuju na mou první alpskou cestu, je to nezapomenutelný zážitek.

Ke Stelviu, jsou dva typy lidí, co ho milují a druzí, co nechápou, co na tom kdo vidí. Já se řadím k těm, co ho milují. Stelvio není o jízdě, o rychlosti, je to o fascinaci přírodou, cestování, výhledech, trénování pomalé jízdy v poměrně náročných vracečkách a technických možnostech, kde jsou lidi schopni postavit silnici.

rogih (1024) napsal 15.12.2023 v 22:37

Díky za připomenutí mého letošního zážitku-první cesty do Alp i připomenutí navštívených míst, které mi též uvízly v paměti.
K tvému boji/přetrpění serpentin na Stelvio: já to bral jako tréning a postpně se zlepšoval až do stavu, když jsem zjistil že i ve vracečce je možné si škrtnout stupačkou.
Parádní cestopis, ať ti tvá Duc slouží a přináší další radosti!

dzonnek (3) napsal 15.12.2023 v 19:29+1

K tomu ježdění. Jestli to nebude tím že tam lidi používají to co maji mezi ušima a zbytečně neriskují a berou ohled na ostatní učastníky. Stačí malo.
Jinak cestopis paradní uplně jsem cítil to nadšení z toho velkeho výletu za hranice a vzpoměl jsem si na moje první takové cestovaní jak jsem z toho byl nadšený. Paradní start

jawasy (56) napsal 15.12.2023 v 07:38-2+4

Pěkné záběry až na některé se žluto modrými pruhy fakt super. Na tyto barvy jsem poslední dobou trochu alergický. Ale to je můj problém