Téma: Na čem začít - tentokrát o babách
 
15.2.2010 v 12:50
Po loňském pojednání na téma na jaké motorce začít (děkuji tímto za řadu kladných ohlasů) bych se chtěl na následujících stranách pokusit rozebrat neméně závažné téma. Nemám na mysli úplný začátek kontaktů s druhým pohlavím, ale začátek často marných pokusů o trvalejší spolužití. Nijak nezastírám, že se bude jednat o pohled z chlapské strany barikády a jistě nebráním žádné z přítomných dam, aby popsala pohled ze strany opačné.

Autor nar. 1961, rozvedený, otec dvou synů, pracoval jako konstruktér, projektant, statik, rozpočtář, učitel, fakturant, řidič, automechanik, zásobovač, dělník, přidavač, technik, montér, jednatel, referent a obchodník.

Motto: Ti, kdož se zabývají praxí bez vědění, jsou jako námořníci stoupající na loď bez kormidla i bez kompasu, kteří nikdy nevědí s jistotou, kam plují.
Leonardo da Vinci

Kapitola první – jak to všechno vzniklo

Chceme-li pochopit podstatu rozdílného přístupu obou pohlaví lidského druhu k řadě věcí, musíme se vrátit do dávné minulosti. Sofistikované výzkumy činnosti mozku založené na magnetické rezonanci potvrdily, že u žádného jiného živočišného druhu není ve funkci mozků opačných pohlaví tak propastný rozdíl, jako u lidí. Desítky tisíc let rozdílných rolí vzniklých v důsledku dělby práce, se podepsaly zcela zásadním způsobem. Relativně nesamostatné lidské mládě, vyžadující dlouhou péči a pozornost, ovlivnilo rozdělení úloh obou rodičů v míře u jiných druhů nevídané. Mužská role lovce a bojovníka, pobývajícího často mimo místo sídla tlupy, vedla k rozvoji jiných schopností a způsobů myšlení, než tomu bylo u ženy matky a sběračky, pobývající většinu času v základním táboře a blízkém okolí. Zatímco muži trávili čas na lovu, což je činnost vyžadující rychlé rozhodování, orientaci v prostoru, dobrý odhad rychlosti a vzdálenosti, ženy prováděly práce jednotvárné, více času trávily komunikací a výchovou dětí. Je proto zcela logické, že došlo během dlouhého času k vývinu zcela odlišných pojetí. Jsem dalek toho, abych prohlásil některé z nich za lepší nebo horší, ale zásadní odlišnost je zcela zřejmá. Rozeberme si podstatu mužského myšlení. Je zde jasná orientace na výkon, jednoznačnou a stručnou komunikaci, soulad mezi slovy a činy. Nedá se říci, že by tyto vlastnosti byly špatné, jsou-li aplikovány v přiměřené míře. Otázkou přiměřenosti se ostatně budeme v tomto textu často zabývat. Samozřejmě v řadě případů je mužská soupeřivost přehnaná, vede k negativním důsledkům, jako je zneužívání moci, války a podobně. Přesto je mužský princip, orientovaný na řešení problémů, překonávání překážek a hledání nových postupů neocenitelný zejména v oblasti technického pokroku. Ženský princip, charakerizovaný schopností vcítit se do myšlení druhých, trpělivostí a komunikativností tvoří nezbytný protipól a podobně jako u mužů se jedná o vlastnosti kladné za předpokladu, že nejsou zneužívány.
Pragmaticky vzato, nezbývá, než aby muži a ženy na této planetě spolu žili. Žádné marťanky ani marťani tu asi nepřistanou a spolužití může být velmi přínosné za předpokladu, že se sejdou dva jedinci, kteří mají co nabídnout.

Kapitola druhá – o rozdílech

Obecný úvod bychom měli za sebou a můžeme se soustředit na konkrétní babské vlastnosti, nesloužící krásnější polovině lidstva nijak ke cti. Znova opakuji, že tím nechci tvrdit, že muži žádné špatné vlastnosti nemají, nicméně hlavním cílem tohoto textu je specifikovat baby pro soužití naprosto nevhodné a varovat před nimi. Od šovinistického prasete mého typu se koneckonců ani nic jiného čekat nedá. Na druhé straně uznávám, že řada dnešních jedinců mužského pohlaví má do toho, co si představuju pod slovem chlap, dost daleko. Rozmazlení mamánci, hledající nějakou babu, na které by mohli parazitovat, si respekt nezaslouží a na následujících stranách bych se chtěl pokusit něco sdělit spíš těm, kteří jsou pokračovateli pravěkých lovců a dokážou vzít do ruky i jiné věci, než je počítačová myš.
Pro další úvahy předesílám, že je velmi podstatné, v jaké životní etapě se chlap nachází a co od partnerky čeká. Pokud se jedná o babu na chození, ježdění na motorce, šukání a podobné aktivity, zkátka babu, se kterou chlap nebydlí, je to vcelku volný a nechť si každej nabrnkne, co se mu líbí a co mu vyhovuje, neboť když se to ukáže jako nevyhovující, dá se to celkem snadno utnout. V okamžiku, kdy dojde ke společnému bydlení a třeba ke spoluvlastnictví nemovitosti, začíná přituhovat, je to však stále relativní sranda proti variantě společných dětí. Tato situace, odborníky označovaná jako takzvaný reprodukční vztah, může být největší životní výhrou, nebo taky totálním průserem. Protože se zde kromě aktérů jedná i o děti, které se toho případného cirkusu účastní bez vlastního zavinění, je velmi vhodné zásadním problémům předejít vhodnou volbou baby, což se ovšem lehko řekne, ale mnohem tíž udělá. S určitými typy bab je totiž naprosto jisté, že cirkus bude. Zatímco alkoholičku nebo feťačku si chlap za matku svých dětí vybere jen těžko, baba skrytě průserová bývá bohužel častou volbou. Příčina je v podstatě definována v předchozí kapitole. To že baby strávily v minulosti mnohem více času komunikací, vede k tomu, že těm nekorektním z nich je velmi blízká schopnost přetvářky a manipulace. I sobecká frigidní panovačná hysterka, která je asi tou nejhorší variantou z nabídky na trhu, dokáže vycítit, jakou babu by chlap chtěl a dovede velmi převědčivě sehrát roli milé, vášnivé, chápavé a tolerantní baby. Když s ní chlap spadne během klamné fáze do reprodukčního vztahu a rozhodne se to kvůli dětem vydržet, může se lehko stát, že prožije několik měsíců ráje a pak doživotní peklo. I dobrá herečka však někdy vypadne z role a v následujících kapitolách si řekneme, v jakých situacích by měla začít blikat imaginární červená kontrolka a rozdělíme si baby do několika kategorií.

Kapitola třetí - emočně vyrovnaná baba

Toto zjevení kupodivu existuje a dokonce se vyskytuje častěji, než bílý nosorožec. Existují odhady říkající, že je jich kolem deseti procent. Jde o babu pocházející z fungující kompetní rodiny ze středních majetkových poměrů, kde ani jeden z rodičů nedominoval. Ke sporům mezi rodiči docházelo zřídka a byly řešeny konstruktivně a relativně na úrovni. Tato baba ví, že není vhodné přeskakovat při hádce na nesouvisející témata, urážet se a dělat doma husto. Naopak je schopna vytvářet domácí pohodu, není přehnaně konfliktní, chlapa bere jako parťáka a chápe, že je správné dostávat i dávat, že v životě nebývá nic zadarmo a pro zdar věci je nutno se snažit. V důsledku toho bývá většinou i profesně úspěšná, jezdí-li na motorce, ať už jako tandemistka, nebo jako řidička, má z toho zjevnou radost, protože je to pro ni dalším obohacením fungujícího života. Často postoupí z tandemu za řidítka, má skutečnou snahu se to naučit, nezřídka si umí i dofoukat gumy a namazat řetěz.

Kapitola čtvrtá - děvče z „dobré“ rodiny

Baba pocházející z bohaté rodiny je často výjimkou z psychology oblíbené poučky, že dítě vyrůstající v kompletní rodině bez dominance by nemělo mít psychické problémy. Riziko se zvyšuje, jedná-li se o jedináčka a rodiče si ji pořídili ve vyšším věku. Výchova spočívala v podstatě v tom, že ji rozmazlovali a všechny kameny ji odvalili z cesty, aby se jí dobře cupitalo. Tato baba je zvyklá, že na co si ukáže, to dostane, a domnívá se, že důvod existence ostatních lidí spočívá v tom, aby jí sloužili. Tento přístup se často projevuje i v sexu, když leží v posteli jako dřevo. Spolu s babou z další kapitoly je příslušnicí asi patnáctiprocentní skupiny bab, pro spolužití naprosto nepoužitelných.

Kapitola pátá – baba z nevyvážené rodiny

Ještě se nenarodil nikdo, koho by zásadním způsobem neovlivnilo to, co zažil v dětství, pubertě a adolescenci. Přejímání vzorců jednání od rodičů je logické a nezralý jedinec nedokáže rozlišit, jestli se jedná o věci dobré nebo špatné. Považuje to, co se děje v jeho rodině za normu a v budoucnu to velmi podstaně ovlivňuje jeho chování. Z hlediska výběru partnerky je proto velmi vhodné pečlivě posoudit poměry v rodině, ve které vyrůstala. Zanedbatelné nejsou ani genetické dispozice. Poučka našich dědů o tom, že chlap se má podívat na matku své nastávající, aby věděl, jaká bude v jejím věku, má proto velmi reálný základ. V případě, že baba vyrůstala s oběma rodiči, je zásadní věcí to, jak to mezi nimi fungovalo. Jednalo-li se o vztah, v němž jeden z nich výrazně dominoval, je zaděláno na průšvih. Domácnosti připomínající bojiště nebo totalitu nedokážou dítě naučit správným reakcím a poskytnout mu klidné zázemí potřebné pro vyvážený vývoj. V moha případech je situace v takové rodině pro dítě horší, než kdyby vyrůstalo jen s jedním vyrovnanným rodičem. Přehnaně dominantní otec znamená pro dceru často celoživotní zátěž ve vztahu k osobám druhého pohlaví, dominantní matka naučí dceru postupy, ze kterých se jejímu budoucímu partnerovi budou protáčet panenky a bude na ně zírat v němém úžasu. Protože v případě rozvodu rodičů je mnohem častější svěření dětí matce, je častá i varinta, že dcera vyrůstala bez otce. V tomto případě kvalita výchovy stojí a padá s kvalitou osobnosti matky, absence mužského vzoru se však nutně projeví, často zásadním způsobem.
A jak tyto životní peripetie ovlivní dceru? Je paradoxem, že ač baba s nevyvážené rodiny pochází z v podstatě opačných poměrů, než baba s předchozí kapitoly, je jí v mnohém podobná. Je nevstřícná a sobecká, má ráda jen sama sebe, je panovačná a nedokáže si připustit, že by něco dělala špatně. V případě, že její matka otce ovládla a zpodpanoflizovala, snaží se ve svém partnerském vztahu o totéž. Samostatnou a neveselou kapitolou jsou dcery z rodin, kde docházelo k domácímu násilí nebo nepřiměřenému trestání dětí. Otec mlátící matku, nebo matka fackující defenzivního otce jsou věci, které se bohužel vyskytují, obětí mohla být i dcera sama. V případě, že agresorem byl jeden z rodičů a druhý tomu přihlížel a nezabránil, je to věc, která dítě těžce poznamená na celý život. Tyto děti nepovažují svět za bezpečné místo k životu, mají problémy s intimitou, jsou neustále připravené k obraně a reagují v řadě případů nepřiměřeně. I dcera zatrpklé matky, žijící bez chlapa, se často stává hromosvodem a podobně jako babu s předchozí věty ji to vztahově do značné míry diskvalifikuje.

Kapitola šestá – mezitypy

Protože bab ze třetí kapitoly je málo a na všechny se nedostane, je většinou nutno při výběru vyloučit baby z kapitoly čtvrté a páté a pak si pokud možno vybrat z té lepší poloviny zbytku. Není pochyb o tom, že s minimálně polovinou bab je spolužití v reprodukční, případně i poreprodukční fázi přínosné. Fungující spolužití je výhodné pro obě strany a při vhodném výběru partnerky přináší řadu kladných důsledků. Baba, která je svými parametry blíže babě ze třetí kapitoly si hledá parťáka, baby, keré jsou blíže babám z kapitoly čtvrté a páté si hledají oběť a spolužití s nimi přinese problémy a nárazy. Stoprocentně funkční pravidla výběru neexistují, přesto se dá řada varujících signálů rozeznat. Matka příroda to ovšem zařídila tak (asi proto abychom nevyhynuli) že ve fázi zamilování je mozek značně zaslepen a v řadě případů nedokáže správně dešifrovat varovné signály. Tato fáze je individuálně dlouhá, většinou trvá šest měsíců až dva roky. Chlap by tedy do rodičovství neměl příliš spěchat, aby mohl realisticky zhodnotit, zdali i po vyprchání hormonů stále před sebou vidí babu, se kterou ho něco podstatného pojí a s níž chce reprodukční fázi podstoupit. Je-li tomu tak, není vhodné děti dále příliš oddalovat, protože časem může dojít k přechození dále se nevyvíjejícího vztahu a rozchodu.
A jak vhodnou babu rozpoznat? S nadsázkou lze říci, že baby se dělí na panovačné a hodně panovačné, urážlivé a hodně urážlivé, hádavé a hodně hádavé. Panovačná, urážlivá a hádavá baba je tedy vlastně výhrou. V první kapitole jsme si posali různost vývoje přístupů, v důsledku čehož je třeba si uvědomit jednu základní věc. Zatímco muž si hledá hledá ženu, která se mu líbí, žena si hledá muže, který se jí líbí a je schopen jí pomoci s její mateřskou rolí. Tento požadavek je legitimní a většina chlapů ho v přiměřené míře respektuje. Chlap, který to tak nebere, se nechová korektně, stejně tak se ovšem korektně nechová baba, kerá se chlapovi chce jednostranně pověsit na krk a hodit naprostou většinu zátěže spojené se zajištěním rodiny na něj. Evoluční psychologie dokonce říká, že babě se líbí právě takový chlap, u kterýho baba předpokládá, že ji dokáže s dětma zajistit. Nic proti tomu – jestliže to baba nepřehání a dokáže ze své strany dodat to, co zase chce chlap, obchod asi bude fungovat. Problém je v tom, že řada bab má , vzhledem ke své iracionalitě, nepřiměřeně vysoké nároky, které nejsou odpovídající tomu, co mohou samy nabídnout. Protože chlapa požadované úrovně často neseženou, vezmou nakonec zavděk chlapem dostupným, jenže vztah je již od začátku zatížen asymetrií. Doporučuju chlapům do tohoto typu vztahu nevstupovat a v následující kapitole si řekneme, v důsledku čeho tato situace vzniká.

Kapitola sedmá – o babské iracionalitě a proměnlivosti

Kdyby pravěký lovec řekl ostatním, ať mu nadeženou zvěř, a místo toho, aby číhal na domluveném místě a na nadehnané zvíře zaútočil, odešel někam jinam, druhý den by asi už žádné parťáky pro společný lov neměl. Pro chlapa je soulad mezi slovy a činy a neporušitelnost daného slova zásadní věcí. Ženy žijící v jeskyních a sbírající plody to měly úplně jinak. Mluvily celý den, často pořád dokola o tomtéž, a vazba mezi slovem a činem není zdaleka tak silná. Když žena říká, že něco udělá, může to znamenat, že to udělá, nebo taky že uvažuje o tom, že to možná udělá, a nakonec i to, že to vůbec nemá v úmyslu udělat a jen tak mluví, aby řeč nestála. Pro chlapa je a vždy bude těžké, aby se v tomto ženském přístupu orientoval. Baba nepokládá porušení slova za podstatné a očekává, že bude tolerováno, což má za následek vznik řady konfliktů.
Další průšvih je to, že baba je v důsledku času stráveného komunikací mnohem empatičtější. Poté, co jí krachne několik vztahů, docvakne jí, že chlap hádavou egoistku nechce a řeší to tak, že dalšímu chlapovi sehraje divadýlko. Řeči o tom, že baba se po svatbě nebo po porodu proměnila, znamenají spíš to, že už se prostě přestala přetvařovat. Zejména mladší chlap si až pozdě uvědomí, že určité signály byly zjevné už dříve. Když k těmto věcem přidáme kolísání hormonů v ženském těle během menstruačního cyklu, vzniká nezřídka výbušná směs.

Kapitola osmá – varovné signály

Asi hodně chlapů zažilo ten nezapometulený okamřik prozření, kdy tupě zírali na svou partnerku s pocitem – co sem na tý babě proboha viděl? Vysvětlení se skrývá v chemických procesech v mozku, kdy ve fázi zamilovanosti jsou v podstatě vypnuty objektivní procesy a oba nešťastníci jsou upřímě přesvědčeni, že je čeká skvělá budoucnoust a šťastný život až do smrti. Až po vystříslivění si uvědomují, že zavírali oči před podstatnými věcmi. Zejména nezkušenej chlap je schopen ve fázi milostné zblblosti skoro všeho. Je úžasné, že i tehdy, když objektivně ví, že jeho vyvolená často a věrohodně lže, naivně předpokládá, že jemu by nikdy nezalhala. Zkušenej chlap naproti tomu pozorně poslouchá, když baba mluví o svém bývalém nebo ještěsoučasném doluhujícím chlapovi, za kterýho si právě hledá náhradu. Je totiž častým jevem, že baba opouští vztah až tehdy, když už má zajištěné něco jiného. Bývalý chlap je líčen jako jako nositel mnoha odpudivých vlastností a ona nebohá chudinka to má s ním strašně těžké. Řada bab dokáže perfektně využít vrozené chlapské snahy pomoci a řešit problémy, dokážou na tuhle strunu skvěle zabrnkat a sehrát roli raněné laně, které je strašně ubližováno. Někteří chlapi si takto dokonale naběhnou a za pár let se situace opakuje s dalším chlapem.
Dalším varovným signálem je babská panovačnost. Baba která má nepřekonatelnou touhu šéfovat, může být vhodnou partnerku snad jen pro submisivního masochistu. Už ve fázi chození se všechno musí dít výhradně tak, jak určí ona. Chytrej chlap vezme rychle čáru, hloupej setrvá a je za každé neuposlechnutí tvrdě trestán hněvem a urážením. Pokud neuteče ani potom a spadne do reprodukčního vztahu, je to poukázka na zkydlenej život. Nevyrovnané baby, kterým ostaní věci v životě pořádně nefungujou (práce, rodinné vztahy, zájmy) si často v patrnerských vztazích chtějí tyto skutečnosti kompenzovat, což je ovšem nereálné. Je velmi vhodné posoudit kandidátku na společný reprodukční vztah z hlediska psychické vyrovnanosti. Jedná – li se o osobu vzteklou, vyšilující kvůli každé kravině, která má problémy se vztahy k lidem kolem sebe, je profesně problémová, hádá se i tehdy, když je zjevně v neprávu, je urážlivá a mstivá, jde s vysokou pravděpodobností spíše o kandidátku na konzultaci s psychologem, než o vhodnou partnerku pro společný rodinný život. Častým signálem psychických problémů bývá i to, že tato baba tráví mnoho času v koupelně, kde se neustále mydlí a šlechtí. Pozor též na baby, které se chovají výrazně rozdílně tehdy, když jsou s chlapem mezi čtyřma očima a tehdy, když jsou ve skupině více lidí. Stává se i to, že baba neustále požaduje, aby na ni byly brány nějaké ohledy, přičemž sama je naprosto bezohledná. Vyrovnaná baba určité věci prostě a jednoduše nedělá proto, protože si uvědomuje, že jsou trapné. Baba, která někdo zakoupil supersport a na okruhu dostane během čtyř kol od kluka (nebo holky) na dvoutaktní dváce kolo, by si měla uvědomit, že následná diskuse v hospodě o tom, která guma je lepivější, je poněkud mimo mísu. Zjevný nedostatek sebereflexe je markantní i v jiných oblastech a od bab, které mají jiná měřítka na sebe a zcela jiné na ostatní lidi, ruce pryč.
V motocklovém světě bývá častým jevem, že tato baba tímto prostředím jen jaksi proletí, zjistí že se tam kupodivu neděje to, co očekávala a co takové úžasné exotické perle, za jakou se považuje, přísluší, a vrhne se zase někam jinam.

Kapitola devátá – jak z toho ven

Nechci aby toto pojednání vyznělo tak, že nemá smysl se snažit použitelnou babu hledat. Myslím, že minimálně polovina bab je ve spolužití přínosem a i když neexistuje žádná záruka na prožití spokojeného reprodukčního vztahu, lze definovat několik věcí, které by ti dva měli splňovat, aby vůbec mělo smysl se o to pokoušet.
I když mezi některé renomované psychology, kteří tvrdí že se dá jít do vztahu i tzv. z rozumu, patří i pan doktor Plzák, kterého jinak velmi uznávám, dovolil bych si s tímto názorem nesouhlasit. Myslím si, že ti dva lidé by se bezpodmínečně měli fyzicky přitahovat, jak se často říká, měli by si navzájem vonět. Něco asi je na tom, že člověka přitahuje protějšek s rozdílným imunitním systémem. Nebudeme chodit kolem horké kaše, fungující sex je jedním ze základních pilířů vztahu, a v dobách, kdy to jinde skřípe, může sehrát rozhodující stabilizující roli. Vztahy, kdy jeden z partnerů už sex odmítá, stěží budou dál existovat. Ze strany babskýho přístupu vidím dva zásadní problémy. Chlap skoro nikdy nejde do vztahu s babou, která by se mu nelíbila. Baba to dělá daleko častěj – buď ze zlatokopeckejch důvodů, nebo proto, že už jí tikají biologické hodiny a chce realizovat svou mateřskou roli.
Takřka jistě z toho časem vznikne problém. Další aspekt je to, že dneska vysoký procento bab používá hormonální antikoncepci, která to, jak se jí chlap líbí, posunuje, dle některých vědců dokonce naprosto otáčí. Po vysazení se tedy může stát, že ji chlap přestne přitahovat, popřípadě se jí začne zdát přímo odpudivej.
Dále by oba aktéři měli mít alespoň základní úroveň jednání, neurážet se, mít snahu do vztahu investovat. Problémy mohou samozřejmě vznikat v důsledku rozdílných zájmů, životní aktivity, potřeby společenských kontaktů, názorů na výchovu dětí, hospodaření s financema, domácích prací a řady dalších věcí. Tyto věci velmi fundovaným způsobem popsal ve svých knihách pan doktor Šmolka a mohu je vřele doporučit.

Kapitola desátá – závěr

Doufám, že jsem svými slovy někomu dokázal něco ujasnit. Je samozdřejmé, že danou oblast života můžou jiní lidé vidět jinak, každý máme za sebou jinou životní zkušenost.
Pochopení celé výše uvedené problematiky dle mého názoru vede přes zvládnutí oboru tzv. evoluční psychologie, jehož zakladatelem je americký psycholog David Buss, u nás je velmi poučné dílo doktora Eduarda Bakaláře. Vzhledem k tomu, že jedna ze základních Bussových knih konečně nedávno vyšla v češtině ve skvělém překladu známého odborníka na ženskou hádavost a nevděčnost doktora Josefa Hausmanna, věřím, že se společenské vědomí v této oblasti zanedlouho výrazně posune. Děkuju všem, kteří se mnou na jiných vláknech diskutovali, bylo to často velmi poučné. Uzavřel bych svůj elaborát geniálním písňovým textem Gábiny Osvaldové z filmu Líbáš jako bůh, páč už sem dlouho neslyšel něco tak výstižnýho:

Na křídlech lásky
dá se skvěle havarovat
bohužel před láskou
se fakt není kam schovat
vejš ještě vejš
řvu jako Ikarus
křídla mi pelichaj
a dolů je to kus………

Michal Bělohoubek
Praha, únor 2010


Naposledy editováno 28.03.2010 10:20:38

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

15.2.2010 v 19:10 | Nahoru | #61

Chlup>čemu říkáš vrstevnice? Šmolka říká, že baba má bejt max o dva roky starší a max o 10 mladší



Je tam nějaká tolerance? Ta moje je o 10 a šest dní mladší
Anebo já o stejně dlouhou dobu starší [/quote]

To by asi eště mělo jít

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

15.2.2010 v 19:23 | Nahoru | #62
Che> Tak dík

1 reakcí na tento příspěvek Na čem začít - tentokrát o babách

15.2.2010 v 19:30 | Nahoru | #63
Je to past vedle pasti . Kapitola osm by se měla v nějaké podobě vyučovat, jenže to by asi stejně nemělo smysl, protože vyhodnocovací centra jsou v kritické okamžiky vyřazeny z funkce, takže trefnost ocení především ti, co si už peklem prošli.

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

15.2.2010 v 23:26 | Nahoru | #64

Carlos.>Ok, tak si to shrneme, budu to brát pro zjednodušení na poloviny, 50% použitelnejch, polovina kuřaček-takže 25%, polovina rozumně inteligentní - 12,5%, polovina společenský-6.25%, průměrně se mi líbí cca každá třicátá(odhad), takže 0,208%... To znamená dvě baby z tisíce... do toho si zahrňme to, že ne každou můžu zaujmout a ne každou se mi podaří udolat a vychází to na cca 1 babu na 1000-2000 ostatních (vrstevnic!).

A teď babo raď


Ještě jsi zapomněl na lesby,těch registruju poslední dobou v seznamkách ve větší míře
Mno a někdy to dopadá takhle

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

15.2.2010 v 23:41 | Nahoru | #65

MedWed>ma pravdu ten pan!!!

klobouk dolu! je povoleno tento text sirit?



nejsi Ty tak trochu zaměřenej proti ženám?

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

15.2.2010 v 23:46 | Nahoru | #66

Darwi>nejsi Ty tak trochu zaměřenej proti ženám?


Ty jsi zaměřená na co?

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 06:47 | Nahoru | #67

Darwi>nejsi Ty tak trochu zaměřenej proti ženám?



ja naopak rikam, ze jsem silne zamerenej na zeny! )))

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 06:57 | Nahoru | #68
[quote]Poggy>A už to četla exCheová? [/quote

Četla. Taky evoluční psychologii ( evoluci touhy ), nějakého Šmolku i knihy s tím okrajově související, které se zabývají psychosomatikou a emoční inteligencí. A i když to podle toho co tady píše Che nevypadá, mám chlapy docela ráda. Je to jako u ženských. Je určitá část, s kterýma se asi vyjít nedá a pak ta druhá, s kterýma to jde. Já moc nezobecňuju.

Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 07:37 | Nahoru | #69
A dáme si něco z klasiky - MUDr. Plzák

Ofenzivní varianta hysterické ženy

Ofenzívní variace se týká žen krásných, atraktivních, vyhledávaných.

Z dosavadních rysů hysterické osobnosti nutno na prvním místě jmenovat neustálé vynucování obdivu a poct. Obdiv a pocty jsou prohlášeny za předstírané nebo nedostatečné. Např. řekne: "Nemysli si, že si mě tím vším koupíš..."

Vynucují si soucit.

Hysterická lhavost hysterických žen je charakteristická a je dána tím, že žena vytěsní se svého vědomí vše, co se nehodí k jejímu okamžitému postoji. Vymýšlejí události, jež se nestaly, hovoří o obdivu mužů význačného postavení. Zapřou to, co včera tvrdily, a běda, jsou-li nazvány lhářkami. To je jejich Achillova pata a za takový úder trestají ostudnými scénami, výbuchy, jimiž záměrně zraňují své děti proto, aby tím definitivně odrovnala manžela, neboť dobře ví, jak se zachvěje hruď muže, který vidí zbytečně týrat bezbranné dítě.

Pokud se jí nedaří, může dostat hysterický záchvat. Skácí se k zemi, jindy se začne dusit v charakteristickém místě kolem hrdla, jindy se dusí pocitem nedostatku vzduchu a prudce se rozdýchává, jindy cítí kroutivé křečovité svírání v rukou, někdy najednou oněmí a není schopna promluvit, někdy dokonce dočasně oslepne nebo ohluchne. To obvykle zabere. Když to žena zjistí, začne i simulovat.

Je mnohomluvná. Chrlí nesmysly s kadencí rychlopalné zbraně, přičemž porovnání se zbraní není náhodné, protože cílem jejích slov je zasáhnout a ranit. Už na první schůzce nedovolí tato žena partnerovi, aby ji oslnil slovem. Samy se chápou iniciativy, hovoří na všechny témata.

Dokážou však ještě další věci, po nichž v žilách stydne krev. Úmyslně stoupají na nebezpečná místa a chvějí se blahem, když muž bledne strachy. Utíkají v noci a přicházejí ráno záhadně zasněné, sednou neznámému motocyklistovi na tandém a nutí ho k rychlé jízdě, plavou nad zrádné hlubiny, a to všechno proto, aby manžel sípal strachy nebo vzteky.

1 reakcí na tento příspěvek Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 07:42 | Nahoru | #70
A ještě další postřehy na totéž téma

Hysterická žena

Především si musíme odmyslet obvyklou urážku z úst mnoha mužů, kteří z hysterie obviňují každou partnerku třeba jen proto, že zvýší hlas. Skutečná hysterie ale není vůbec úsměvná. Je velmi nebezpečná a zákeřná a jedná se o regulérní psychické onemocnění (porucha osobnosti), které je občas za pomoci psychiatrů a psychologů léčitelné.



Jak se hysterie projevuje?

Základní pravidlo je, že hysterická žena nikdy nikoho nemiluje. Jen a výhradně sama sebe. Porjevují se náhlými náhlými změnami nálad. Nikdy u nich nevíte na čem jste. V jedné větě se dokáží otočit o 180 stupňů. Jsou sebestředné. Stále mluví o sobě.
Dalším znakem je, že se u nich diametrálně rozcházejí slova a činy. Jsou koketní, líné, lhavé, sami o sobě mluví jako o vysoce morálním, neposkvrněném a obětavém andělu, chudince kterou muži v životě využili a opustili. Jsou ale celý život promiskuitní, stále hledají velkou lásku. Protože neumějí dávat, ale pouze brát a vítězit, většina jejich vztahů ztroskotá.
Rády vstupují do vztahů se zadanými muži, aby si dokázaly, že "ho dostanou" a tím si posilují sebevědomí. Často skládají milostné verše, kde city tryskají a planou. Píší ale o něčem, co ve skutečnosti nikdy neprožily.
Zvláštní kapitolou je sex. Většinou zvládají nejrůznější sexuální techniky a z počátku předstírají vášeň. Jenže sex u nich neslouží k uspokojení (mnohdy jsou frigidní), ale k manipulaci s partnerem. Proto si také sex nedokáží užít. Proto také po čase začnou sex odmítat, nebo jej používají jako "platidlo" za mužovu práci či ústupky. Později jej obviní, že je naprosto neschopný impotent, kteří neumí ani ženu uspokojit.
Chtějí-li získat nějakou výhodu dokáží být přecukrovaně sladké. Pokud vás nepotřebují, jednají s vámi s chladnou přezíravostí. Stále se snaží vyniknout, ohromovat okolí a tím si navodit alespoň dočasnou duševní rovnováhu. Končí život jako osamělé a nespokojené. Většinou chovají psy nebo jiné domácí mazlíčky, které neskutečně rozmazlují a předstírají lásku k nim.
Pozoruhodný vztah (a současně signál) bývá s matkou, většinou také hysterickou. Prohlašují matku za skvostného člověka a svůj vztah s ní za to nejposvátnější na světě. Všimněte si jakou roli hraje v rodině otec. Většinou to bývá neimponující mlčenlivý tvor plnící otrocky všechna přání matky. Aby alespoň na chvíli unikl, má nenáročný koníček např. překrmuje králíky nebo se věnuje výrobě poliček, či zahrádce.

Jaké je soužití s hysterickou ženou?

Pro hysterické ženy je signifikantní skryté parazitování na svém okolí. Jejich heslem je: "Pokud mi to okolí dovolí, urvu co se dá". Vybírají si takzvané jisté muže (dobráky). Nezbytnou podmínkou je společenské postavení, atraktivní zaměstnání, majetek a peníze. Pokud se seznámíte s hysterickou ženou jste ohromeni něhou a láskou jakou vás zahrne. Zahrají roli jakou od nich očekáváte: oslnivou dámu, starostlivou matku, vzornou hospodyni, obětavou pracovnici v zaměstnání. Ale je to jen role a o to horší je pak probuzení do reality.
Jsou společenské, milují oslavy a užívání života. Na začátku vám poskytnou ráj, který může trvat až několik měsíců. Po něm začne peklo. Hysterická žena má potřebu vás trápit a týrat, žije z toho a proto vás dráždí třeba vyprávěním o kontaktech s cizími muži nejčastěji s bývalým milencem. Scény, skandály, pláč. Život s ní je nepřestávající citová bitva.
Dalším znakem je, že si vynucují pozornosti a dary. Nic jim není dost dobré a přestože stále něco chtějí, s ničím co jim dáte nejsou spokojeny, na všem najdou chybu. Vyžadují pozornost, ohledy, pardonování, posluhování, pokud se něco stane můžete za to vy. Stále ve vás záměrně vyvolává pocit, že dáváte málo a že jste ubohá pápěrka.
Psychické týrání nikdy neustává. Pokud se do ní zamilujete máte dvě možnosti, okamžitě vycouvat nebo se podvolit a celý život udivovat své okolí neskutečnou pitomostí jako indolentní dobrák plnící otrocky všechny rozmary, abyste měl alespoň na chvíli klid.

Naposledy editováno 16.02.2010 07:55:10

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 07:47 | Nahoru | #71
_Giraffe_> Také se tímhle názorem asi začnu řídit.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 11:11 | Nahoru | #72
Che>
...tudíž milý Che ... DĚKUJI, po přečtení Tvého článku v tom mám zcela jasno
Dospěla jsem do stadia, kdy mohu s klidem napsat "Jsem EMOČNĚ VYROVNANÝ skoroCHLAP"

Jinak přeji krásný nejenom dnešní den a hodně štěstí a sil do dalších Tvých, taktéž nejenom, spisovatelských aktivit

1 reakcí na tento příspěvek Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 11:27 | Nahoru | #73
Che> Dobře napsané a řekl bych, že je v tom velký kus pravdy. Ovšem zajímala by mne podobná úvaha, kdyby ji napsala žena, z pohledu na nás, mužský...

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 11:31 | Nahoru | #74

MartyR>Che> Dobře napsané a řekl bych, že je v tom velký kus pravdy. Ovšem zajímala by mne podobná úvaha, kdyby ji napsala žena, z pohledu na nás, mužský...



podivej se na feministky.com tam toho najdes furu

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 14:56 | Nahoru | #75

MARKYZ001>Che>
...tudíž milý Che ... DĚKUJI, po přečtení Tvého článku v tom mám zcela jasno
Dospěla jsem do stadia, kdy mohu s klidem napsat "Jsem EMOČNĚ VYROVNANÝ skoroCHLAP"

y)



Moh by to nezávisle potvrdit nějakej chlap, kerej s tebou bydlel?????

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 15:56 | Nahoru | #76

exCheova>[quote]Poggy>A už to četla exCheová? [/quote

Četla. Taky evoluční psychologii ( evoluci touhy ), nějakého Šmolku i knihy s tím okrajově související, které se zabývají psychosomatikou a emoční inteligencí. A i když to podle toho co tady píše Che nevypadá, mám chlapy docela ráda. Je to jako u ženských. Je určitá část, s kterýma se asi vyjít nedá a pak ta druhá, s kterýma to jde. Já moc nezobecňuju.


U vás doma to musí vypadat zajímavě. Rozbor žen ze všech stran a úhlů. Ale souhlasím. S někým se žít dá docela v pohodě.

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 17:59 | Nahoru | #77
Che> Klobouk dolů, máš můj obdiv, souhlasím s Tebou, většinou to tak opravdu funguje. Taky už mám něco za sebou, nyní rozvedený, dvě dcery. Protože ale většinou bývám naivní a ještě romantik, tak naposledy jsem to zkoušel s holkou o 15 let mladší, tedy již generace "po revoluci" a to jsem zíral. V posteli dobrá, ale jinak nic, ani uklidit, uvařit, prát, vůbec nic, jen brát. Jak říká kamarád, je to z betonu. Naštěstí mé varovné kontrolky jsou na tom líp, než v mládí. Tam to taky moc nešlo, pamatuješ, žádný prášky, honem se ženit, dělat děti pro rozkvět socialistické vlasti.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 18:01 | Nahoru | #78

Poggy>U vás doma to musí vypadat zajímavě. Rozbor žen ze všech stran a úhlů. Ale souhlasím. S někým se žít dá docela v pohodě.


Jo, jo, vypadá. On je Che stejně svůj jako jsem svá já. Myslím, že jsme si doporučenou literaturou spoustu věcí ujasnili - já teda určitě, abych mluvila za sebe. A snažím se si z toho něco odnést a makám na sobě dál.

Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 19:39 | Nahoru | #79
ja v tom poznal byvalou dominantni , jinac se choval mezi ctyrma ocima,a ve skupine lidi se chovala jako bych tam nebyl .Opustila mne az mnela nahradu, a ja sem byl ta nejvetsi svine a ublizoval ji

asi se stanu bukanyrem

P.S. pak ji ten borec udelal to same co ona mne, nechal ji kvuli jine ....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 19:44 | Nahoru | #80
Che> když Ti popíšu svuj vztah, uděláš mi posudek? když Tě to tak baví.. :)

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 20:16 | Nahoru | #81

exCheova>Jo, jo, vypadá. On je Che stejně svůj jako jsem svá já. Myslím, že jsme si doporučenou literaturou spoustu věcí ujasnili - já teda určitě, abych mluvila za sebe. A snažím se si z toho něco odnést a makám na sobě dál.


Ale zas to nepřežen. Znát na všechno odpověď by byla nuda.

Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 20:43 | Nahoru | #82
Uzasne pojednani. Asi to vytisknu a oba moji synkove to dostanou jako povinnou cetbu aby neprehledli "varovne signaly" jako jejich otec.... I kdyz... zivot s tou "pani co mi da obcas najist" vypada presne jako moje financni situace... nahoru-dolu-nahoru-dolu-nahoru-dolu....ale mohlo to dopadnout hur.....

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 22:15 | Nahoru | #83

Che>Poggy> Oficielně povoluju převzetí do sociálních sítí, diplomových prací a souhlasím s předčítáním v resturacích fšech druhů



kdysi jsem na podobné téma napsal seminárku do psychologie...bych mohl mít na nějaké disketě...nemám slot na 3,5

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 22:17 | Nahoru | #84

Che>Kuwa, hlavně aby se to nedostalo k těm babám, kerý stály modelem to bych byl f přímým ohrožení




hausman taky ještě žije...bydlí...tuším, že má ženu a dvě dcery

Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 22:22 | Nahoru | #85
tak ja si to teda o naky nudny prednasce prectu no
ted na to nemam bunky

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 22:24 | Nahoru | #86

mariano>
hausman taky ještě žije...bydlí...tuším, že má ženu a dvě dcery


A proto ma doma idealni studijni material

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 22:31 | Nahoru | #87

mariano>což znamená, že mezi volnými babami je většina těch nepoužitelných...a na vychovávání (si) sedmnáctek už se cítím patnáct let starý



jj to máš úplnou pravdu - naprostá většina volnejch bab (zejména starších a rozvedejch) sou prudičky - pohodářka žije většinou f prvním vztahu, páč wod takový baby uteče jen debil

Naposledy editováno 16.02.2010 23:06:52

(reakce na) Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 22:37 | Nahoru | #88

pujdeme_domu>Che> když Ti popíšu svuj vztah, uděláš mi posudek? když Tě to tak baví.. :)



Hoď nějakou story, my to tady s kolegama rozeberem

Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 22:43 | Nahoru | #89
Jeroným Klimeš a jeho hezká úvaha o přechozených vztazích

Polovztahy jsou všechny nereprodukční partnerské vztahy, které nevyústí v založení rodiny. Patří mezi ně nejen studentské lásky, ale i nevěry, vztahy, kde je žena po klimaktériu, bezdětné homosexuální vztahy ap. Jak patrno důvody, proč partneři nezakládají rodinu jsou nejrůznější, ale dopad je stejný. Jakmile polovztah dosáhne stáří šesti let (± 2 roky), začne se bez jakéhokoliv vnějšího popudu drolit. Každý člověk má trochu jinou dobu, kdy se mu začínají drolit vztahy. U někoho je to pravidelně 4 roky, u jiného zase pravidelně okolo 6 let, ale velmi často je to u daného člověka konstantní doba.Přechozením však netrpí pouze partnerské vztahy, ale jakákoliv uskupení, například málokterá hudební skupina přežije 6. rok své existence. Délka školy – základní, střední, vysoké, doktorátu – se též točí okolo této konstanty.
A u kterých vztahů nedochází k přechození? K přechození nedochází, nebo je slabé, u vztahů, které mají nějaký společný projekt. Známé jsou případy, že manželé staví dům, vybudují firmu, málem na tom pustí duši, ale jak ho dostaví, tak se rozvedou - přesně v okamžiku, kdy by si jej mohli začít konečně užívat. Zkrátka končí projekt, končí vztah. Tedy nemusí to být nutně děti, ale co naplat příroda je mocná čarodějka - děti jsou tím nejpřirozenějším a často též tím nejdéle trvajícím projektem, který pár může mít. Proto u reprodukčních vztahů bývá tato krize okolo pátého roku slabší či zcela mizí (Plzák 1973).
Pozor - přechození vztahu nekončí narozením, tím méně početím dítěte, protože muži zpravidla si začínají plněji uvědomovat své otcovství okolo prvního roku dítěte. O zažehnaném přechozeném vztahu tedy nemůžeme hovořit dříve, než když jsou dítěti dva roky a vztah opět nekonfliktně funguje. Tento sanační vliv dětí však upadá, pokud jsou starší než 6 let a kdy už tolik nevyžadují společnou rodičovskou investici.

Podle doktora Klimeše jsou nejčastější příznaky přechození:

1) Pocit prázdnoty - žijeme vedle sebe a ne spolu, vztah ztratil kouzlo. Postupně opadávají přitažlivé síly. Vztahu chybí šťáva a nastupuje stereotyp.

2) Ztráta subjektivní jistoty - „Je to ten pravý? Nečeká na mě nějaká jiná, skutečně osudová láska?"

3) Objeví se otázka: „Proč jsem s ní (m)?" Nevidíme sice žádný konflikt, ale bohužel ani žádný důvod, proč být spolu.

4) Nárůst atraktivity jiných potenciálních partnerů. Zapomínáme na zásadu: „Každý den si popovídat, každý den se vidět, každý den si na sebe sáhnout." Vzniká jev, který můžeme označit za praktické vdovství. To sebou logicky přináší touhu po jiném partnerovi.

Naposledy editováno 16.02.2010 22:52:26

Na čem začít - tentokrát o babách

16.2.2010 v 23:09 | Nahoru | #90
Vsechno sedi, vcetne varovnych signalu i zaskatulkovani, takze jediny zaver:
jesteze mi to vsechno samo doslo vcas
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist