globalmoto_kveten

Téma: Masarykův okruh a jeho okolí

16.2.2011 v 16:15
Podělte se společně s námi o krásné okamžiky jak ze starého, tak z nového Masarykova okruhu

Masarykův okruh a jeho okolí

18.12.2013 v 21:42 | Nahoru | #4861

18.12.2013 v 21:55 | Nahoru | #4862
L+B: Pěknej Teuvo z jeho začátků z GP Španělska 1970!

18.12.2013 v 22:31 | Nahoru | #4863

19.12.2013 v 15:30 | Nahoru | #4864
Chlapi, pěkné, ale i velice vzácné fotky tu dáváte

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Masarykův okruh a jeho okolí

19.12.2013 v 16:42 | Nahoru | #4865

josef58 píše: PORADÍ NĚKDO?
Zdá se mi to divné, ale v programu z roku 1976 jsem objevil takovou zvláštnost. Startovní číslo 2 ve 250 ccm Rougerie Michel mám škrtnuté a to dopsané jaksi nemohu vyluštit, ale jeví se mi to jako LÄNSIVUORI na MZ Je to možné, nebo jen fantasmagorie? Ale zas vpravo nahoře ta poznámka těch 35 sekund náskoku v cíli mi dává program 1977 ve výsledcích z roku 76 za pravdu.
Za případné upřesnění a uvedení na správnou míru děkuji

přidal bych i moji tabulku průjezdů, ale v neděli mne opustil skener, takže alespoň upřesním, co vím: na startu 41 závodníků, škrtali se: 2,4,14,23,25,26,29,30,31,46, dopisovali: 2 Länsivuori, 4 Tügenthal, 14 Salonen, 25 Sarron Ch., 29 Engel, 30 Nemoto, 31 Granath, 46 Reisz, 47 Stadelmann.

Naposledy editováno 19.12.2013 16:43:43

19.12.2013 v 17:48 | Nahoru | #4866
rejmondo> S tím scanerem jsem na tom už delší dobu stejně, tak doplním jen písmem: Dopisováno bylo ještě st.č.19, Ir Coutler na Yamaze a st.č.26,které ty máš uvedeno mezi škrtnutými, startovalo: Ital Mario Lega. Počet startujícich 41 souhlasí.
Jen pro zajímavost: postavení jezdců v prvnách dvou řadách na startu:
1 - 15 - 16 - 6 - 3
8 - 33 - 12 - 20
No a ještě doplním průjezd posledním kolem před tribunou ve Farince:
1-15-6-10-8-12-3-16-22-11-36-20-17-26-25

19.12.2013 v 18:13 | Nahoru | #4867
mamba54: děkuju, já ten program koupil na aukru, osobně jsem starý Brno zažil jen v roce 1984. 26 Lega v něm je uveden, ale mám ho škrtnutýho s otazníkem, takže jsem nevěděl přesně.

1 reakcí na tento příspěvek Masarykův okruh a jeho okolí

19.12.2013 v 18:13 | Nahoru | #4868
Tepi(Lansivuori) v trapu okolo borovic(?) a pořádnejch obrubníků
na trati MS ... ! Barcelona Montjuich Park ?
No a Jarno(Saarinen) s MZ "asi" v Brně - kde jinde byla trať tak
dokonale "obalíkovaná", že !??

Naposledy editováno 19.12.2013 18:18:47

(reakce na) Masarykův okruh a jeho okolí

19.12.2013 v 18:57 | Nahoru | #4869
IvanDvoutakťák> To je Lansi, nikoliv Jarno.

19.12.2013 v 19:19 | Nahoru | #4870
mamba54>
poslední kolo za lomem bylo prakticky stejné, jen 8 před 10; 17 před 20 a 25 před 26, tedy tři předjetí na tom kousku. Od lomu do cíle snad už jen 10 opět před 8. To prvních 15 jezdců

Dnes už to nikdo nepíše, ono vlastně už ani není kam Takže Pity, jan, desmo a další si za 40 let už ani neujasní, jak tenkrát to poslední kolo vlastně jeli

19.12.2013 v 19:29 | Nahoru | #4871
Josef to není pravda průjezdy kol jsou u každého závodu na MOTOGP.com ,ale jen startem a cílem pod názvem Lap Chart

19.12.2013 v 19:43 | Nahoru | #4872
Kdo, Kdy, Kde?

Po delší době hádanka. Docela mě překvapilo, co lidí má staré programy i s důkladně zapsanými průjezdy kol. Ta helma u #3 je typická a nezamněnitelná stejně jako měl např. Švýcar Cornů, když nepočítám hvězdy typu Ago, Read, Jarno atd.. Jako bonus, tedy tu pomyslnou třešínku na dortu...... o jaké pořadí a jaké(á) kolo(a) může jit?

19.12.2013 v 20:18 | Nahoru | #4873
josef: jo, ale zase díky nové době je možné ty závody mít stažené z netu a vždycky se budeš moct na ten závod podívat.

19.12.2013 v 21:48 | Nahoru | #4876
jan26: jak se takhle ty fotky dají poskladat, v jakém programu?

19.12.2013 v 21:56 | Nahoru | #4877
PityGPX: V každém grafickém editoru. Klidně v Malování ve Windows.

19.12.2013 v 21:59 | Nahoru | #4878

PityGPX píše: jan26: jak se takhle ty fotky dají poskladat, v jakém programu?

Zoner Photo Studio 12-16. Najdeš je na Ulož.to

19.12.2013 v 22:00 | Nahoru | #4879
Virago: chtěl bych udělat PF a mám docela dobrý nápad

19.12.2013 v 22:04 | Nahoru | #4880
Dík, Mambo, za shovívavost

21.12.2013 v 23:00 | Nahoru | #4881

rejmondo píše: josef58: 1976 350ccm 6 Mortimer, 3 Korhonen, 9 Palomo. tipuju 1.-2.kolo, další kola mám jiné pořadí, boj o 5., pak o 4. a později o 3. místo, Palomo nakonec 2. v cíli.

Jména, rok i třídu 350 dobře I ten Palomo nakonec byl druhý. Jen místo jsi neuvedl a myslím, že tutově to je lom, kde jsme bývali. Tam mám zapsané tyto průjezdy. To 1.-2. kolo to zřejmě nebude, asi by byla větší tlačenice. Vychází mě 9.kolo, kdy šel do vedení Braun (4), ale následně odpadl. V 10.kole se dívám mám renonc , jsou tam totiž dvě 9. Pokud jedna z nich neměla být 4, tak se to mělo o jedno posunout doleva.

21.12.2013 v 23:34 | Nahoru | #4882
Před pár dny jsme tu zmiňovali Teuva Länsivuoriho. Výše jsou dvě zajimavé fotky. První z jeho začátků- rok 1970 s ještě "jinou" helmou a ta druhá z roku 1976, kdy sedlá východoněmeckou MZ 250. V Brně udělal taky pár pěkných závodů a tak si některé připomeneme. Většina fotek už tu byla, ale někteří je třeba neviděli a opakování nikdy neuškodí.

První lepši umístění v Brně bylo 6. místo ve třídě 350 v roce 1972.
Toto je titulní strana Světa motorů roku 73, která nás pěkně nalákala do Brna. Tenkrát tam ve 350 ccm fantastickým výkonem porazil obě tovární MV Agasty pilotované nikým menším, než byl Ago a Read. Navíc v roce 73 byl ještě třetí v 250ccm

Naposledy editováno 21.12.2013 23:57:43

21.12.2013 v 23:53 | Nahoru | #4883
Další roky už pro něho byly v Brně jaksi smolné. Nějak mu vždy scházelo kousek toho štěstíčka k vítězství v královské kubatuře půllitrů . V Brně se v roce 1974 350 nejely.

Ve třídě 500 jezdil 3/4 závodu druhý za vedoucím Readem. Nakonec ho předjela i druhá MV Agusta řízená Bonerou a Tepi s Yamahou skončil třetí Toto foto sem dával skarel. Kdysi jsem ho taky měl, myslím, že jde o titulní stranu 7pionýrů.

Naposledy editováno 22.12.2013 00:15:50

22.12.2013 v 00:11 | Nahoru | #4884
V roce 1975 stejně jako rok před tím bojuje o první místo s Readem, jenže zde je to mnohem vyrovnanější a Phil s Teuvem se několikrát vymění ve vedení. V předposledním kole jde Tepi do vedení, jenže záhy odstupuje pro poruchu

22.12.2013 v 00:44 | Nahoru | #4885
Rok 1976 a Lensi od startu tvrdě bojuje s Lucchinellim o vedení. Než Lucchinelli odstoupí pro poruchu své Suzuki několikrát se předjedou a nyní si Teuvo jede pro jasné vítězství,.. snad už konečně. Jenže co se nestane, prostě to vítězství v Brně v půllitrech mu není přáno. V posledním kole s jasným náskokem za lomem mu zakuckala jeho Suzuki- "vyschlá" nádrž. A tak ho s kopce před cílem, kdy už jede na volnoběh předjíždí Newbold a Teuvo opět nedosáhne na stupínek nejvyšší,..to už tedy
Toto foto jsem převzal od teuva (našeho)

...souboj o vedení...

22.12.2013 v 00:55 | Nahoru | #4886
V roce 1977 se jely pětistovky v Brně již naposled a v nich jasně dominoval fantastickým výkonem Johny Cecotto. Tento rok se Teuovi už tak nedařilo. Jezdil třetí, jednou druhý, pak dlouho pátý aby nakonec skončil šestý Foto opět od teuva

22.12.2013 v 01:00 | Nahoru | #4887
Taky jezdil F-750
zde by se mohlo jednat o Yamahu 750 z roku 74??

a zde Suzuki 750 z roku 75??

22.12.2013 v 01:35 | Nahoru | #4888
Nakonec bych pro dokreslení jakej měl Teuvo pech přidal ještě jednu věc. Psal se rok 1973 a v MS se počítaly body z poloviny + jeden nej výsledek. Už jsme to tu kdysi probírali a myslím, že ugt3000 tu vysvětlil všechny varianty počítání bodů v MS.
A - celkový součet bodů
B - půlka + jeden z nej výsledků
Kdyby se body počítaly jako dnes, tak byl Länsivuori v roce 1973 mistrem třistapadesátek

22.12.2013 v 09:34 | Nahoru | #4889
Josefe, díky, že ses před Vánocemi "podělil" o poklady

22.12.2013 v 13:50 | Nahoru | #4890
Josef58 - Ten bodový systém polovina nejlepších výsledků, plus jeden navíc, byl poplatný době, protože motorky byly poruchové a pomalu každý druhý závod nedojely....Nakonec z té tabulky, co jsi sem dal, je to jasně vidět! V terénních závodech se to bodovalo stejně! Lansivuori měl prostě smůlu, že se mu v posledním závodě, když vedl, přetrhl řetěz a tím měl Agostini o 1 vítězství víc!
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.