Závodní víkend Kuby Smrže v Misanu

Dvě devátá místa, zisk 14 mistrovských bodů a celkové umístění v Top-10 superbikového šampionátu je bilance Jakuba Smrže z týmu Liberty Racing z tohoto závodního víkendu v Misanu, tedy na Grand Prix San Marina.

Pátek 8. 6. 2012 - první kvalifikace 9. místo, + 0.501 sekundy za Carlosem Checou
"Dnešek nebyl výsledkově uplně ideální, máme spoustu věcí na motorce, které je třeba zlepšit. O tom svědčí i ideální čas, který byl o půl vteřiny rychlejší. Uvidíme, jaké budou změny na zítra, každopádně věřím v rapidní zlepšení.",
zhodnotil první den v Misanu Jakub Smrž.

Sobota 9. 6. 2012 - Superpole 5. místo/2. řada na roštu, + 0.808 sekundy na Toma Sykese

"Od včera se podařilo motorku hodně polepšit a už jsem měl z jízdy mnohem lepší pocit. Před superpole se přehnala bouřka, takže bylo vyhlášené mokré SP 2x20min. V první části byla vzadu mokrá jedna zatáčka, která oschla až na poslední dvě kola, proto se tak měnilo pořadí, ale podařilo se mi celkem v klidu udržet se v top 8. Do druhého superpole nám zbyly obě kval. gumy a na závěr jsem použil ještě standardní SC1. Mrzí mě, že mi jen těsně unikla první řada, ale zase vím, že jsem ani jedno kolo nezajel tak, jak bych si představoval. Pokaždé jsem někde udělal nějakou chybičku. Ještě jsou věci, které by jsme chtěli zkusit zítra ve warm upu, aby se mi jelo o něco lépe, tak uvidíme, jak se zadaří..."
, byl po Superpole spokojený náš superbiker.

Neděle 10. 6. 2012 - první jízda, 9. místo, + 17.014 sekundy za Maxem Biaggim

"Po prvních dvou zatáčkách jsem se pohyboval zhruba kolem 6. místa, ale v třetí mě někdo vytlačil do místa, kde byl posypaný olej ze stocků a několik míst jsem ztratil. Postupně se mi jelo líp a líp, dostal jsem se na Lavertyho, kterého jsem předjel v první šíkaně a zřejmě za mnou udělal chybu, takže jsem se mohl vydat dopředu. Postupně jsem dojel Badoviniho a několik kol se ho snažil předjet. Pak mi pomohl on sám, když byl delší na brzdy a vyjeli s Melandrim mimo trať. Bylo reálné dojet jezdce na 4. a 5. místě, ale pak jak když utne, odešla mi zadní guma. Snažil jsem se sice udržet tempo, ale po několika hodně krizových situacích jsem musel zvolnit, což mě stálo 3 místa v cíli. Tuto zadní gumu jsme měli včera vyzkoušenou, bohužel zřejmě studenější asfalt způsobil, že se vyrvala. Do druhé jízdy zkusíme jinou a s časy, které jsem zajížděl se určitě bude dát bojovat vepředu.", říkal po první jízdě Jakub Smrž.

Neděle 10.6.2012 - druhá jízda, 9. místo, + 18.211 sekundy za Maxem Biaggim

"S výsledkem z Misana z objektivního pohledu absolutně nemůžu být spokojený a subjektivně taky nejsem. Byl to hodně těžký víkend nejen pro mě, ale taky pro celý tým, který odedřel co mohl a protože se od pátku podařilo zlepšit motorku o sto procent, byla to, co se týče přípravy, výborná práce. Ani to však v neděli nestačilo. Byl jsem maximálně spokojený s nastavením předku motorky, se kterým asi bojovali všichni a spousta mých soupeřů na to taky doplatila pádem a nebodováním hlavně v druhém závodu. Bohužel jsem ani v jedné jízdě neměl dobrý pocit ze zadní gumy. Po zničení gumy v prvním závodu jsme do druhé jízdy nasadili jinou směs, ale ani k té jsem od prvních kol nenašel plnou důvěru při přidávání plynu a po několika krizových momentech to logicky bylo ještě horší. Je za námi polovina sezóny, takže doufám, že do té druhé vstoupíme lépe a zužitkujeme celý potenciál motorky a já ten svůj jezdecký. Tým je skvělý a vím že bude motorku i mě tlačit vždy do toho nejlepšího výsledku.", okomentoval druhou nedělní jízdu pilot českého týmu Liberty Racing.