Za 25 roků celkem 70 vítězů

Statistiky superbikového šampionátu se po letošní sezoně musely znovu přepisovat. Velmi napínavý letošní ročník se rozhodl nejmenším možným bodovým rozdílem ve prospěch Maxe Biaggiho (I/Aprilia). S výjimkou Suzuki se potom všechny ostatní zúčastněné továrny radovaly minimálně z jednoho vítězství.

Ve 27 odjetých letošních závodech stálo na stupni nejvyšším celkem devět různých pilotů: tři z nich se do zlaté knihy vítězů WSBK zapsali vůbec poprvé.

Díky premiérovým vítězům Sylvainu Guintolimu, Lorisi Bazovi a Chazi Daviesovi narostl počet vítězů v historii WSBK za 25 let jejího trvání na 70 jmen.
Mimochodem: Nejúspěšnějším aktivním jezdcem je s obrovským náskokem Španěl Carlos Checa s 24 vítězstvími.

S velkou ztrátou následují Marco Melandri (I) a Jonathan Rea (GB), kteří vyhráli každý deset jízd.

V celkové historické tabulce je Carlos Checa na místě sedmém, což velmi dobře odpovídá jeho startovnímu číslu. Letos vyhrál Checa celkem 4x.
Aktuální mistr světa Max Biaggi se probojoval pomocí svých 21 vyhraných závodů na deváté místo celkově, pět úspěchů si na své konto připsal letos.

Kromě Checy (7.), Melandriho (23.) a Rey (23.) má velkou šanci v příští sezoně posunout se vpřed Tom Sykes, ten vyhrál letos celkem 4x a je aktuálně 29.

V následující tabulce si můžete připomenout jména všech dosavadních vítězů závodů superbikového šampionátu od toho prvního vůbec - tedy počínaje Davide Tardozzim s Bimotou dne 3. dubna 1988 v Doningtonu a konče tím posledním Tomem Sykesem na Kawasaki, který vyhrál 7. října 2012 v Magny Cours.