WSBK Vallelunga - pátek

Na okruhu Vallelunga nedaleko hlavního města Itálie Říma, začalo předposlední superbikové kolo.

FIM Superstock 1000 Cup – 1. trénink
Déšť doprovázel začátek volného trénování na okruhu Vallelunga. Jako první vyjeli tradičně litrové stocky, ve kterých se na mokrém asfaltu dobře prezentoval český jezdec Matěj Smrž, jenž ve správnou chvíli využil zlepšujících se podmínek. Mates patřil celý trénink k nejrychlejším, z první desítky vypadl vždy pouze v době, kdy stál v boxech u svých mechaniků. Nakonec z toho bylo výborné druhé místo, pouhých 0,227 za nejrychlejším Brandonem Robertsem ze záložního týmu Ducati Xerox.
1 B. ROBERTS (AUS Ducati Xerox Junior Team) Ducati - 1'56.539
2 M. SMRZ (CZE MS Racing) Honda CBR1000RR - 0.227
3 X. SIMEON (BEL Alstare Suzuki Corona Extra) Suzuki - 0.304
4 M. AITCHISON (AUS Celani Team Suzuki Italia) Suzuki - 0.407
5 N. CANEPA (ITA Ducati Xerox Junior Team) Ducati - 2.808
World Supersport – 1. trénink
Na osychajícím okruhu, který již v závěru tréninku byl zcela suchý, se představili i jezdci třídy supersport. I v této třídě byli české barvy hodně vysoko. Matthieu lagrive, jezdec královéhradeckého Intermota, skončil v úvodním tréninku na třetí pozici, na které mu na vítězného Craiga Jonese chybělo 0,750 sekundy. V tréninku, který byl po explozi motoru Ducati Alessia Corradiho na hodini přerušen, nastoupil i náš Michal Filla, jenž s Hondou týmu Intermoto Czech dosáhl na 21. čas, kterým o 6,071 sekundy zaostal za Jonesem.
World Superbike – 1. trénink
Australan Troy Corser na tovární Yamaze byl nejrychlejším v tréninku třídy superbike, kde se prezentoval také náš Jakub Smrž. Kuba ve druhé polovině tréninku havaroval, a tak z toho nakonec bylo až 19. místo, na kterém ztratil na Corsera 3,267 sekundy.
European Superstock 600 – 1. trénink
Maxime Berger rázně vykročil za evropským titulem, když dnes dominoval prvnímu tréninku třídy Superstock 600. Z trojice českých zástupců se nejvíce dařilo Michalu Šemberovi, který přesto skončil až na 16. místě. O dvě místa za ním skončil Ondra Ježek, zatímco Patrik Vostárek byl klasifikován jako 22. jezdec úvodního tréninku. Jednotlivé odstupy mezi jezdci jsou však velmi malé a tak odpolední kvalifikace slibuje obrovský boj o každé místo na startu sobotního závodu.
World Supersport – 1. kvalifikace
Sebastian Charpentier získal provizorní pole position, když dnes časem 1:39,733 pokořil všech svých 32 soupeřů. Na druhém místě se prozatím kvalifikoval domácí Gianluca Vizziello, jenž o pouhých 0,069 sekundy porazil třetího Kenana Sofuogla. Mathieu Lagrive skončil v úvodní kvalifikaci na osmnáctém místě, zatímco jeho nový týmový kolega Michal Filla dojel na předposledním, 32. místě. Prvních 20 jezdců se vešlo do jedné sekundy, přičemž druhého Vizziella dělí od dvacátého Sanny pouhých 1,4 sekundy.
32 M. FILLA (CZE Intermoto Czech) Honda - 3.888
Jedna aktuální informace: Tým pana Caracchiho se dohodl na spolupráci s továrnou Triumph. V roce 2008 se stane oficiálním zástupce továrny Triumph v Mistrovství světa supersport, kde pojede s motocykly Triumph Daytona 675.
World Superbike – 1. kvalifikace
Australan Troy Corser byl nejrychlejší i v odpolední kvalifikaci, když vytvořil rekord okruhu časem 1:37,537. I přes havárii v úvodu kvalifikace skončil na druhé pozici Troy Bayliss, který za svým krajanem zaostal o pouhých 0,041 sekundy. Náš Kuba Smrž skončil s časem 1:39,475 na 18. pozici, když superpole mu prozatím uniká o pouhých 0,134 sekundy.