WSBK Portimao – V pátečních trénincích byl nejrychlejší Álvaro Bautista

Superbikový šampionát pokračuje závody v Portimau. Ve čtvrtek vzdali hold Victoru Steemanovi jeho nejbližší spolupracovníci, kteří jeho památku uctili položením květin na místo, kde se mu loni stala osudná nehoda. V Portugalsku poznáme minimálně jednoho mistra světa. Pro závodníky třístovek jde totiž o poslední závod. Nejlépe našlápnuto má Jeffrey Buis, který vede před Jose Luisem Perezem Gonzalezem o třicet bodů. Rozhodnout by se mohlo i v supersportech, kde Nicolo Bulega vede před Stefanem Manzim o 65 bodů. V superbicích má pak Alvaro Bautista náskok sedmačtyřiceti bodů před Toprakem Razgatliogluem. Právě on byl také v pátečních trénincích nejrychlejší.

MS Superbike - 1. volný trénink

Víkend v Portugalsku měl původně odstartovat tréninky superbiků v 10:45 SEČ. Kvůli špatným podmínkám na trati byly ale odsunuty o pětačtyřicet minut. V jejich polovině jel na prvním místě Álvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati), kterému byl naměřený čas 1'41,324 sekundy. O 0,147 vteřiny pomalejší byl na druhém místě Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), průběžně třetí příčka patřila Michaelu Rubenu Rinaldimu (Aruba.it Racing - Ducati), který na prvního ztrácel 0,156 sekundy. Čtvrtý jezdil Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team), pátý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Problémy měl Remy Gardner, kterému z výfuku vycházely jiskry. Pětadvacátá pozice patřila Oliveru Königovi (Orelac Racing MOVISIO)Orelac Racing MOVISIO).

Nejlepší čas zajel v Portimau dopoledne Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW). Nastavil ho až ve svém posledním kole, kdy okruh objel za 1'40,763 vteřiny. Byl tak o 0,433 rychlejší než jeho soupeř Álvaro Bautista, který tak bere druhé místo. Třetí skončil Jonathan Rea, který na čtvrté místo odsunul Topraka Razgatlioglua a na páté Michaela Rubena Rinaldiho. Šestou příčku si na své konto připsal Danilo Petrucci, sedmý skončil Iker Lecuona (Team HRC) a osmý Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team). Posledním, kdo se vlezl do ztráty jedné sekundy, byl devátý Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK). Oliver König skončil pětadvacátý, většinu času přitom proseděl v boxech.