WSBK Lausitzring – První závod vyhrál Davies, Rea nedokončil

Program druhého dne světového šampionátu superbiků v Německu je z celého víkendu tím nejrušnějším a hned ráno došlo k dvaceti minutám skluzu v harmonogramu kvůli nepřízni počasí. Třetí tréninky jeli jezdci FIM WorldSBK a FIM WorldSSP na mokré dráze, ale bitva o pozice na startovních roštech obou tříd už proběhla za suchých podmínek. Pole position na startu závodu superbiků vybojoval Chaz Davies, který také vyhrál první závod. Jonathan Rea spadl a šampionát se tak dramatizuje. Superpole supersportů vyhrál Kenan Sofuoglu. Z českých závodníků Karel Abraham první závod SBK nedokončil. Ondřej Ježek se do závodu supersportů kvalifikoval na dvacátou šestou pozici. Závěr sobotního programu patřil kvalifikaci Superstock 1000, kde první místo na startu vyhrál Ital Raffaele De Rosa.

Superbike – 3.volný trénink

Počasí nebylo v sobotu ráno zrovna ideální a tak třetí trénink superbiků začal až s dvaceti minutami zpoždění. Celkem měli jezdci k dispozici půl hodiny, ale necelých osm minut před koncem trénink zastavily červené vlajky, když havaroval Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team). Tabulku v tu chvíli vedl Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) s kolem za 1'58,324 sekundy. Druhý Xavi Forés (Barni Racing Team) ztrácel 1,238 sekundy, třetí Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) byl o 1,5 sekundy pomalejší. Karel Abraham (Milwaukee BMW) figuroval na jednadvacáté pozici s časem 2'09,493 sekundy.

Poslední trénink vyhrál časem 1'55,514 sekundy Jonathan Rea, který podobně jak jeho soupeři v posledních pár minutách dokázal výrazně zrychlit. Druhý Davide Giugliano ztrácí desetinu a v jedné sekundě je ještě třetí Alex De Angelis (IodaRacing Team) a čtvrtý Sylvain Guintoli (Pata Yamaha Official WorldSBK Team). Francouzův týmový kolega Alex Lowes byl dle Yamaha po pádu zpátky v boxech a v pořádku. S jedním odjetým kolem ale skončil předposlední. Spadl také Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team) a Nicky Hayden (Honda World Superbike Team). Karel Abraham nastavil své maximum na 2'00,614 sekundy a trénink dokončil osmnáctý.