Sylvain Guintoli: Veni, vidi, vici

První start s motocyklem Aprilia proměnil sympatický Francouz Sylvain Guintoli v zasloužené vítězství. Dokonalý trumf továrny z Noale doplnil druhým místem jeho týmový kolega Eugene Laverty a podtrhl ho ještě třetím místem Michel Fabrizio se satelitním motocyklem stejné značky.

Bez zraněného továrního pilota Alstare-Ducati Ayrtona Badoviniho - zlomená patní kost a minimálně 3 až 4 týdny sádra - odstartoval do závodu na 22 kol mezi 20 superbikery nejlépe Eugene Laverty, zatímco Polemanovi Checovi start vůbec nevyšel a v úvodu jel jako čtvrtý. Po prvním kole vedl Laverty před Sykesem a Checou. Úvod byl hodně poklidný a po 6 kolech bylo pořadí Laverty, Checa, Haslam, Guintoli, Sykes, Davies a Melandri. Zatímco Laverty na čele zvyšoval svůj náskok, tak Sykes se propadal a musel kapitulovat jak před Daviesem, tak před Melandrim. A dopředu se začal dostávat Guintoli, který předjel Haslama. V 9. kole předjel Fabrizio Sykese a Guintoli ex-mistra světa Checu.
V polovině závodu vedl Laverty o 1.489 sekundy před Guintolim a dále jeli Checa, Haslam a Melandri - což bylo Top-5. Davies, Fabrizio, Sykes, Baz a Rea tvořili elitní desítku a v bodech byli aktuálně ještě Camier, Neukirchner, Cluzel, Clementi a Stauffer.

Ve 13. kole po jezdecké chybě v boji o třetí místo narazil zezadu v zatáčce Honda Checa do Melandriho a oba dva spadli. Zatímco Melandri byl okamžitě OK, tak Checa byl převezen do Medical Center a později transportován helikoptérou do nemocnice v Melbourne.

Tím se vytvořilo nové pořadí: Laverty, Guintoli - vzápětí se ale francouzský jezdec dostal před svého týmového kolegu a ujmul se vedení. Za dvojicí s motorkami Aprilia dále jeli Haslam, Fabrizio, Baz, Davies, Sykes, Camier, Rea a Neukirchner, což bylo Top-10.
Zatímco Guintoli si jel pro své první suché vítězství vůbec, tak dramatický souboj se odehrával o místo druhé mezi továrním pilotem Aprilie Lavertym a soukromníkem na motocyklu Aprilia Fabriziem, nakonec byl štastnější irský pilot. Velmi dramatický byl ale boj následujícho kvarteta o místo čtvrté, nakonec se smál tovární pilot BMW Chaz Davies, který porazil jak Toma Sykese, tak Lorise Baze a i Leona Haslama. Za ním dojel jako osmý a hodně zklamaný Jonathan Rea, Leon Camier a Max Neukirchner pak dokompletovali Top-10.
V bodech dále dojeli Jules Cluzel - při své superbikové premiéře, Ivan Clementi, Alex Lundh a oba "divočáci" Glenn Allerton a Jamie Stauffer. Federico Sandi a Vittorio Ianuzzo - ten ale po zastávce v depu a se ztrátou 4 kol - pak uzavřeli výsledkovou listinu zahajovacího závodu sezony 2013.

Davide Giugliano musel pro defekt svého motocyklu odstoupit hned ze začátku závodu ze 6. pozice, když mimo trať se ocitl na chvíli i Sandi.