První den testu WSBK v Aragonii zajel nejrychleji Rinaldi

V úterý měli jezdci a týmy MS superbiků první testovací den na okruhu MotorLand Aragón. Nejrychlejším časem se v něm prezentoval Michael Ruben Rinaldi (Ducati). Nejrychlejším jezdcem testu supersportů byl Nicolo Bulega (Ducati). Velmi dobře si vedl Adrian Huertas, jezdec seriálu WorldSSP, který dostal příležitost vyzkoušet motocykl třídy SBK týmu Kawasaki Racing Team. Test pokračuje druhým, závěrečným dnem ve středu.

Nejrychlejším jezdcem prvního dne byl Ital Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati), jehož maximum na kolo mělo hodnotu 1’50,388 sekundy. Ital během dne zvládl 68 kol, pracoval na nastavení Panigale V4 R pro nadcházející kolo v Aragonii a zároveň testoval některé aktualizace elektroniky. Jeho týmový kolega Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) byl s časem 1‘51,105 sekundy sedmý, a stejně jako Rinaldi se soustředil na přípravu pro závod v Aragonii a zároveň testoval některé díly, které by mohly být použity v rámci posledních čtyř podniků sezony 2023. Úřadující mistr světa zvládl během dne 90 kol, což bylo ze všech nejvíc.

Španěl Xavi Vierge (Team HRC) byl s časem 1‘50,619 sekundy první den v Aragonii druhý nejrychlejší. Jezdec tovární Hondy zajel 74 kol a byl o přibližně tři desetiny rychlejší než jeho týmový kolega, čtvrtý Iker Lecuona (Team HRC). Tým HRC měl na dráze také japonského jezdce Tetsuta Nagashima, který byl s časem 1‘51,988 sekundy dvanáctý a s počtem odjetých kol 85 kol druhý nejpilnější na dráze.

Ital Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team) byl v úterý jediným soukromým jezdcem Ducati na trati a s časem 1‘50,619 sekundy byl třetí nejrychlejší. Ital testoval nižší posez na své motorce a také byl Ducati požádán, aby otestoval nové nastavení motorové brzdy.

Adrian Huertas (Kawasaki), který má test v Aragonii za odměnu, předvedl výborný výkon, když obsadil celkové šesté místo s kolem za 1'51,044 sekundy. Mistr světa WorldSSP300 z roku 2021během dne zajel 79 kol a byl o víc jak půl sekundy rychlejší než vývojový jezdec KRT Florian Marino (Kawasaki). Ve středu již bude testovat dvojice tovární stáje Kawasaki Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) a Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK).

Německý výrobce BMW má v Aragonii celkem čtyři jezdce. Nejrychlejším z nich byl první den Američan Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW) s pátým časem 1‘51,031 sekundy. Brit Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) byl osmý, desátý čas nastavil Michael van der Mark (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) a celkově jedenáctý skončil s časem 1’51,980 sekundy Loris Baz (Bonovo Action BMW).