První den testu v Misanu zajel nejrychleji Bautista

Na italském okruhu Misano World Circuit “Marco Simoncelli” tento týden testují týmy MS superbikových motocyklů – MOTUL FIM Superbike World Championship. Nejrychlejším jezdcem prvního dne byl Álvaro Bautista (Ducati), který se k italskému týmu Aruba.it vrátil po dvou letech u Hondy. Test pokračuje ve čtvrtek druhým, závěrečným dnem.

Španělský závodník Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) byl první den testu WSBK v Misanu se 70 odjetými koly nejpilnější a zároveň také nejrychlejší, když nastavil maximum na kolo 1'33,983 sekundy a jako jediný překonal hranici minuty a čtyřiatřiceti sekund. Byl o víc jak sekundu rychlejší než v roce 2019, když jel v Misanu s Ducati naposledy. Během dne testovali u Ducati novou kyvnou vidlici, kterou už vyzkoušeli v Portimau a některá zlepšení nastavení elektroniky. Týmový kolega Bautisty, Ital Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing-Ducati) byl s časem 1'34,461 sekundy třetí v pořadí.

Na druhé pozici je Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Team), který nastavil svůj nejlepší čas na hodnotu 1'34,376 sekundy. Američan byl nejrychlejším jezdcem netovárního týmu a to i přesto, že dopoledne havaroval. Tým věnoval celý den nastavení elektroniky Yamahy YZF-R1. Druhý jezdec Kohta Nozane (GRT Yamaha WorldSBK Team) byl s časem 1'35,455 sekundy devátý nejrychlejší.

Dobře si vedl Loris Baz (Bonovo Action BMW), který měl s týmem k dispozici nové díly od BMW, což zřejmě bylo znát a jeho maxumum na kolo 1’34.917 sekundy bylo čtvrté nejrychlejší. Týmový kolega Eugene Laverty (Bonovo Action BMW) byl osmý a na Francouze ztratil něco přes tři desetiny.

Pátý čas v pořadí nastavil Philipp Öttl (Team GoEleven), jehož maximem na kolo bylo 1'34,951 sekundy. Němec si v sedle Ducati zatím vede velmi dobře a v týmu z něho mají velkou radost. Rozhodně bude důstojným nástupcem Chaze Daviese. Dalším jezdcem netovárního týmu je Lucas Mahias (Kawasaki Puccetti Racing), jehož čas v sedle Kawasaki ZX-10RR byl na hodnotě 1'35,062 sekundy.

V Misanu byl Scott Redding (BMW Motorrad WorldSBK Team) jediným jezdcem továrního týmu německého výrobce, jelikož Michael van der Mark (BMW Motorrad WorldSBK Team) se při tréninku zranil. Britský závodník testoval nově upravenou palivovou nádrž a také poslední modifikace pohonné jednotky 2022. Redding byl s časem 1'35,592 sekundy desátý a na prvního ztratil 1,6 sekundy. Právě nejrychlejší Bautista je nyní u Ducati za Reddinga.

V Misanu testují také zástupci série World Supersport. Tam byl nejrychlejší Can Öncü (Kawasaki Puccetti Racing), který byl i přes pád první s časem 1'37,832 sekundy. Druhý čas v pořadí 1'37,972 sekundy nastavil Nicolo Bulega (Aruba.it Racing WorldSSP Team), třetí byl Yari Montella (Kawasaki Puccetti Racing). Po zranění (zlomenina) obou kotníků je zpátky na trati Oli Bayliss (Barni Spark Racing Team), který byl s časem 1'40,398 sekundy čtvrtý.