Ohlasy SBK: V sobotu se v Mandalice o titulu nerozhodlo

Superbiky za sebou mají v Mandalice první závod. Toprak Razgatlioglu do něj startoval z pole position, cílem pak projel s náskokem 4,324 sekundy a dojel si tak pro své třicáté vítězství. Druhou pozici obsadil Alvaro Bautista, který může už ve sprintovém závodě získat titul. Stačí mu, když dojede na prvním místě a Razgatlioglu skončí na osmé a horší příčce. Matematicky je naopak z boje o šampionát venku Jonathan Rea, který první klání zakončil na třetím místě.

SBK - Závod 1 / Pirelli Indonesian Round

1. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) - MS 2. místo ... 450 bodů (- 77)

„Z dnešního dne mám velkou radost, zjistil jsem, že jsme tady na trati opravdu silní. Ve třetím volném tréninku jsem nastavil dobrý čas na kolo a v Superpole to bylo doslova neuvěřitelné! Co je ale důležité, vyhráli jsme závod. Dopadlo to pro mě sice dobře, ale pro nikoho to nebylo v těchto horkých podmínkách jednoduché. V závodě jsem jednou chyboval, ale nespadl jsem. V šesté zatáčce jsem najel na špinavé místo na trati, následkem čehož mi uklouzl zadek motorky. Byl jsem široký, neměl jsem šanci zatočit. Pak jsem si vzpomněl na Marca Márqueze, který tady měl obrovský pád. Vždycky mám obavy ze sedmé zatáčky, protože je jen jedna stopa, kterou ji můžete projet. Sice na to vždycky myslím, ale i tak člověk občas chybuje.“

2. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 1. místo ... 527 bodů

„S druhým místem jsem spokojený. Udělali jsme dnes maximum. Toprak je tady opravdu silný, má úžasné tempo. I tak jsem ale doufal, že si tohle tempo neudrží celý závod. Ale zvládl to. V Superpole jsem nebyl tak dobrý, měl jsem totiž potíže a nedařilo se mi zajet perfektní kolo. Proto jsem startoval až z pátého místa. Start jsem měl ale dobrý, získal jsem nějaké pozice. Snažil jsem se pak jen neudělat žádnou chybu a zůstat ve stopě. Pak jsem začal bojovat s Andreem a Jonathanem. Když jsem byl na druhém místě, Toprak měl na tom prvním už velký náskok. I kdybych se mu přiblížil, nemyslím si, že bych ho dokázal předjet. Měl opravdu dobré tempo. Snažil jsem se zůstat soustředěný a jet si to svoje. Dnes jsme neměli na lepší než druhé místo a já jsem spokojený.“

3. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 3. místo ... 425 bodů (- 102)

„Závod byl lepší, než jsme očekávali. Včera jsem měl opravdu obtížný pátek. Nejelo se mi na motorce dobře. Krok po kroku jsme přicházeli na to, jaké změny musíme udělat, jak mám na ní jet, a to mi pomohlo. Dneska jsme na začátku závodu bojovali s Toprakem, a později také trošku s Alvarem. Nečekal jsem to. Dojet si pro podium bylo mým cílem. A toho jsme dosáhli. Myslím, že do zítřka toho zjistíme trochu víc a uděláme na motorce ještě nějaké změny. Dnes jsem se bál o přední pneumatiku, v Parc Fermé vypadala mnohem hůře než u ostatních. V tomhle směru máme všichni potíže, musíme to zlepšit. Dáme hlavy dohromady a pokusíme se zlepšit.“