Ohlasy SBK Austrálie – Alex Lowes je po prvním závodním víkendu ve vedení šampionátu

Velmi spokojený z Phillip Islandu odjíždí Alex Lowes. Zatímco v sobotu si dojel pro čtvrté místo, v neděli hned dvakrát zvítězil a je tak momentálně v čele šampionátu. Po sprintovém závodě se spolu s ním na pódium postavili Andrea Locatelli a Toprak Razgatlioglu. Odpoledne pak dvojici vystřídali Álvaro Bautista, jenž přišel o vítězství až v samotném závěru, a Danilo Petrucci, který si po pádu Locatelliho dojel pro třetí příčku.

SBK - Tissot Superpole + Závod 2 / Grand Ridge Brewery Australian Round

1. / 1. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 1. místo … 50 bodů

„Je to dlouho, co jsme zvítězili. Tuhle výhru jsme si vážně vydřeli! Superpole závod byl velmi emotivní, téměř jsem se rozplakal. Druhý závod byl delší a cítil jsem už na začátku, že bych v něm mohl mít šanci. Řekl bych, že na jeho konci byla má pneumatika oproti ostatním jezdcům ve velmi dobrém stavu. I na tom jsme v testech hodně pracovali. Álvarovi motorka hodně podkluzovala, nedařilo se mu vjíždět do zatáček tak, jak by si přál. Jel jsem za ním a snažil se co nejvíc šetřit pneumatiky. Jak je asi zjevné, jsem velmi šťastný. Máme za sebou velmi náročnou zimu, během které jsme pracovali i na těch nejmenších detailech. Jsem fit a silný, a také sebevědomější. Dnes jsme odvedli dobrou práci. Tenhle moment si chci vážně užít. Dojel jsem si dnes pro dvě výhry, a to je fantastické."

2. / nedokončil Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 3. místo … 29 bodů (- 21)

„Ve druhém závodě jsem se cítil úžasně. Celkově víkend hodnotím pozitivně, odvedli jsme dobrou práci a nedělali jsme žádné chyby. Bohužel netušíme, co se na konci klání stalo, stále kontrolujeme data. Motorka byla v neutrálu, já jsem byl široký a když jsem zkusil znovu zařadit, udělal jsem chybu a ujelo mi zadní kolo. Je to velká škoda, vedli jsme si totiž vážně dobře, dokonce jsme bojovali o vítězství. Je to jako špatný sen. Chtěl bych poděkovat týmu za skvělou práci, kterou celý víkend odváděl. Za každých podmínek jsme byli rychlí a byli jsme na předních pozicích. To je pro nás pozitivní a budeme na to chtít určitě navázat. Za dva dny nás čeká testování, a potom zamíříme do Barcelony.“

3. / nedokončil Toprak Razgatlioglu (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) – MS 8. místo … 18 bodů (- 32)

„Jsem spokojený jenom z padesáti procent. Naším cílem bylo dojet si pro pódium, což se nám v Superpole závodě povedlo. Byl jsem připravený o něj bojovat i ve druhém dlouhém závodě. Vylepšili jsme nějaké věci na motorce a cítil jsem se na ní opravdu dobře. Pak ale přišel technický problém. Takové je závodění a byl to teprve náš první letošní závodní víkend. V Barceloně musíme být silnější. Je to okruh, který mám rád. Uvidíme, jak nám to tam půjde. Potom nás čeká Assen, kde bývám obyčejně rychlejší než tady v Austrálii. Chce to brát krok za krokem. Před dalším závodním víkendem nás v Barceloně čekají testy. Určitě se budeme soustředit na zlepšení závodního tempa. Snad se nám podaří najít ideální nastavení do závodů.“

4. / 2. Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 4. místo … 27 bodů (- 23)

„Jsem velmi spokojený, dnes jsem se na motorce cítil o dost lépe. Po zimě to byl jeden z našich hlavních cílů. Ve druhém závodě, jako bych to byl opět já. Dodalo mi to sebevědomí do dalších víkendů. A předjetí Lowesem? To jsem vážně nečekal. Je ale pravda, že v posledních třech kolech jsem měl problémy se zadní pneumatikou.“

15. / 3. Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team) – MS 5. místo … 24 bodů (- 26)

„Mám velkou radost. Včera jsme tady taky mohli bojovat o pódium, měli jsme ale nějaké problémy s uchycením zadního kola. Ani dopoledne jsem se na motorce necítil moc dobře. Myslel jsem si, že už to letos nedopadne. Přitom Austrálii a Phillip Island miluji. Být tady na pódiu beru jako jeden z nejlepších výsledků v mé kariéře. Všem děkuji za podporu.“