MS Superbike – sobota v Kataru

Druhý den příprav na finální klání sezony zahájili jezdci třídy Supersport a Superbike závěrečnými volnými tréninky. Kvalifikační trénink třídy Supersport vyhrál Francouz Jules Cluzel před Michaelem VD Markem a Lorenzem Zanettim. Pole position v třídě Superbike vyhrál Davide Giugliano, druhý je Loris Baz a třetí Tom Sykes. Sylvain Guintoli startuje pátý.

Supersport – volný trénink (3)

Poslední třetí trénink vyhrál turecký závodník Kenan Sofuoglu (San Carlo Puccetti Racing) časem 2'02,576 sekundy. Druhý Michael van der Mark (Pata Honda World Superport) ztrácí jen 0,056 sekundy a třetí Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) 0,062 sekundy. Časy do pátého místa zajel Ratthapark Wilairot (Core PTR Honda) a Lucas Mahias (DMC-Panavto Yamaha).

Z jezdců české stáje Kawasaki Intermoto Ponyexpres zajel nejlépe Florian Marino, který má čtrnáctý čas, sedmnáctý je Mason Law a devatenáctý Patrick Jacobsen. Zástupce týmu Com Plus SMS Racing Valentin Debise má na svém kontě šestnáctý čas na kolo.

V kombinaci časů všech tří tréninků je nejrychlejší Michael VD Mark před Kenanem Sofuoglem a Lucasem Mahiasem. Jediným jezdcem, který v sobotu odpoledne havaroval byl Raffaele De Rosa (Team Lorini), který sedm minut před koncem tréninku neudržel motorku v páté zatáčce okruhu Losail.