Imola - závod litrových stocků

Vítězem úvodního závodu nedělního dne na italském okruhu v Imole se stal suverén letošního šampionátu Ayrton Badovini s BMW. Ovšem ex-pilot Grand Prix 125 ccm Lorenzo Zanetti mu byl hodně zdatným a především tvrdým soupeřem. Z českých jezdců si připsal body Michal Salač za 13. místo.

Vítězem závodu litrových stocků v Imole se po dramatickém závodě, kdy musel jednu chvíli i do kačírku, stal domácí Ayrton Badovini s motocyklem BMW a nepoznal tak doposud letos, jak chutná porážka. Jeho bilance 9 závodů = 9 vítězství hovoří pochopitelně za vše.  Druhý skončil jeho krajan Lorenzo Zanetti s Ducati a třetím byl po dramatickém boji Francouz Maxime Berger na Hondě. O toto místo usiloval i Eeddi La Marra, který spadl v samém závěru závodu ze 4. pozice. Čtvrtý tedy dojel Davide Giugliano (Suzuki), pátý Sylvain Barrier (BMW) a Top 6 dokompletoval Lorenzo Baroni (Ducati). Další domácí jezdec Danilo Petrucci (Kawasaki) skončil sedmý, Švýcar Michael Savary (BMW) osmý a elitní desítku uzavřeli Domenico Colucci (Ducati) a Nico Vivarelli (KTM).

Zatímco český jezdec Ondra Ježek (MS Racing – Aprilia RSV4 Factory) bohužel spadl dvě kola před koncem z výborné 11. pozice (vypadl mu kvalt, pak znovu skočil nazpátek, bohužel ale následoval logicky highsider - Ondra je ale O.K.), tak body tentokráte vybojovali jak český jezdec Michal Salač (MS Racing – Aprilia RSV4 Factory) za místo 13., tak i Slovák Tomáš Svitok  (SMS Racing – Honda CBR 1000RR) jako 15.