Montáže Brož Racing podruhé v Itálii

Montáže Brož Racing Team dnes zahájil druhý z italských závodů WSBK. Po květnové Monze je na řadě červnová Imola.

Montáže Brož Racing podruhé v Itálii
Tým Montáže Brož Racing se o nadcházejícím víkendu představí na legendárním okruhu Enza a Dina Ferrari v italské Imole, kde se koná další kolo WSBK. V jeho rámci je na programu i pátý závod Mistrovství Evropy Superstock 600, kterého se východočeský tým účastní s Tomáše Vavroušem v sedle motocyklu Kawasaki Ninja ZX-6R. Nicméně tým má v Imole svého zástupce ještě v další kategorii, kterou je první ze závodu Poháru Národů. Tento pohár se pojede vedle závodu v Imole také při WSBK v Moskvě a Nürburgringu. Úvodního kola, které dnes mělo na programu volný trénink, se účastní manažer týmu a v Imole i jezdec, Jiří Brož.

V dnešním volném tréninku Superstock 600 se Tomáš Vavrouš především seznamoval s pro něj novým okruhem. Během 45 minut trénování zajel čas 1:59,214, což znamenalo 27. místo. Do odpolední kvalifikace tým upravil nastavení motocyklu, což se projevilo zlepšením času o dvě sekundy a Tomáš tak den ukončil s nejlepším kolem za 1:57,033. Přestože ztráta od nejlepších není velká a například na bodovanou patnáctku pardubickému jezdci schází pouze sekunda, je z toho prozatímní 25. kvalifikační místo. O definitivním postavení na startu závodu se rozhodne v zítřejší, druhé kvalifikaci.

Na závěr dne se konal půlhodinový volný trénink Poháru Národů. V něm Jiří Brož zajel čas 2:06,130, což znamenalo 17. pozici. Zítra je na programu kvalifikační trénink, který startuje ihned po závodě kategorie Superstock 600. Závod poté jezdci Poháru Národů mají na programu v neděli po druhém závodě superbiků.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist