Michal Prášek těsně za podiem

V rámci mistrovství světa silničních motocyklů Superbike na Masarykově okruhu v Brně se jel i závod "Coppa dei due Paesi" což je tzv. závod "Dvou národů", a v něm startoval havlíčkobrodský závodník Michal Prášek.

Michal Prášek těsně za podiem
"Věděl jsem, že tento závod bude pro náš tým Roháč and Fejta velice náročný, protože konkurence na tento závod byla veliká a také jsme museli vzhledem k pravidlům tohoto závodu přejít z pneumatik Dunlop na pneumatiky Pirelli.

První seznámení s pneumatikami a konkurencí byla až první kvalifikace, tam jsem hodně zápasil s pneumatikami, nemohl jsem si vůbec zvyknout na jejich přilnavost a v závěru z toho bylo i tak slušné 9.místo.

Druhá kvalifikace byla zrušena z důvodu znečištění dráhy ve třídě superbike, což mi hodně chybělo, protože jsme potřeboval co nejvíce jezdit, abych si zvykl na pneumatiky.

Start do závodu jsem měl dost špatný a musel jsem všechno dotahovat ze 13.místa.
V každém kole se mi podařilo nějakého soupeře předjet, ale úvodní skupinka odjela na 7 sekund a to byla obrovská ztráta, kterou bych ve zbylých 4 kolech nesmázl, 3 kola před cílem mě předjel Dakota Mamola a bojovali jsme o 4.místo, bohužel do cíle jsem mu předjetí nedokázal vrátit a bylo z toho 5.místo, což je pro náš tým úspěch.

Chtěl bych velice poděkovat celému týmu za perfektní práci a všem sponzorům za skvělou podporu.",
řekl po závodě nejlepší z českých jezdců Michal Prášek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist