Ježek uzavřel sezonu celkově šestý

Český motocyklový jezdec Ondřej Ježek si na závěr sezóny v Jerezu připsal deváté místo. Dalších sedm bodů do celkové klasifikace ho posunulo na šestou příčku celkově. Jedná se tak o jeho největší úspěch ve světovém poháru Superstock 1000!

Ježek uzavřel sezonu celkově šestý
Před tímto závodem neměl Ondra s tratí v Jerezu žádné zkušenosti. Pátek byl tedy ve znamení učení se. I tak mu po první kvalifikaci patřila devátá příčka, přes problémy s motorem, ze kterého v posledních kolech lehce vytékal olej.

V sobotu si to tým SK Energy – Fany Gastro spolu s Ondrou trochu „vyžral“. Během volného tréninku, v němž se Ondra zrovna pohyboval na druhém místě, z ničeho nic motocykl zhasnul. Tento problém se bohužel opakoval i v kvalifikaci. Naštěstí se Ondrovi podařilo ujet několik kol a zajistit si tak start z devátého místa. Přes noc tak musel tým usilovně pracovat na odstranění velmi záhadné závady.
Závod byl trochu ovlivněn nočním deštěm. Zejména startovní rovinka mimo optimální stopu nestačila ani do závodu litrových stocků stoprocentně uschnout. Ondra se po startu pohyboval na desátém místě, rychle se však posunul na osmé a stíhal skupinu bojující o třetí až sedmé místo. Bohužel při tom udělal chybu a dostali se před něj Lussiana Bussolottim. Druhého jmenovaného se Ondrovi ve finále podařilo předjet a dokončil závod na devátém místě s minimální odstupem na jezdce před ním.

V celkové klasifikaci se Ondra díky dnešnímu závodu posunul na šestou pozici. Znamená to tak pro něj posun o jedno místo oproti úspěšnému roku 2009, jenž absolvoval na Hondě týmu MS Racing.
„Poslední závod letošního roku je za námi,“ uvedl po závodu Ondřej Ježek. „V Jerezu se to neslo ve znamení devítky, kterou také vozím na kapotě své Panigale. Dobrou zprávou dnešního dne bylo, že se nám podařilo odstranit technické problémy s elektronikou, které nás provázely v sobotu. I když ještě na startu museli moji mechanici řešit prekérní situaci, jelikož se mi během zaváděcího kola pokazilo nastavování polohy spojkové páčky. Tuto stresovou chvilku však zvládli na jedničku.“

„Po startu jsem musel být trochu opatrný, protože voda z nočního deště byla přímo v mé startovací stopě. Po startu jsem zůstal na svém a po několika kolech se ujal stíhat skupinku o třetí místo. Mezera mezi námi nebyla velká. Bohužel jsem z přemíry snahy udělal chybu a byl dlouhý v nejpomalejší zatáčce okruhu. Ztratil jsem přitom dvě pozice, které jsem poté musel složitě získávat zpět.“

„V závěru se mi podařilo předjet Bussolottiho a dojet duo na Ducati Calia-Canepa. Čas na předjetí už však nebyl, a tak jsem se musel spokojit s devátou pozicí. Letošní sezóna byla pro mě i celý tým velmi úspěšná. Zapsali jsme jedny stupně vítězů a celkem devět umístění v elitní desítce. Chtěl bych poděkovat panu Gréčovi a celému týmu za skvělou spolupráci!“
dodal závěrem Ondřej Ježek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist