Proton pouze s jedním jezdcem

Tým Proton KR nasadí do závodu v Motegi pouze Nobu Aokiho, Kurtis Roberts je stále zraněný.

Proton pouze s jedním jezdcem
Po testech v Estorilu, kde tým Proton KR testoval nový motor KTM, vstoupí tým legendárního Kennyho Robertse sr. s velkou nadějí do japonského kola Grand Prix. Vedle lepšího výkonu motoru se totiž při testech podařilo na klasickém motocyklu, se kterým tým nastupuje do letošní sezóny, vylepšit stabilitu podvozku. Tým byl také velmi spokojený s novými pneumatikami Dunlop, které by měly být použité při nadcházejícím závodě MotoGP. Důležitou zprávou z týmu Proton KR je fakt, že se závodu v Motegi zúčastní pouze jeden jezdec, kterým bude Nobuatsu Aoki. Syn majitele týmu, tedy mladší ze sourozenecké dvojice Robertsů – Kurtis, se závodu z důvodu nedoléčeného zranění nezúčastní.
Kurtis Roberts nedávno podstoupil operaci levého zápěstí, které si poškodil při pádu v tréninku na naší Grand Prix v Brně. Dle slov manažera týmu Proton KR pana Chucka Akslanda stále není jisté, zde Kurtis nastoupí již v Qataru, zcela určitě by se však měl objevit při Grand Prix Malajsie v Sepangu. Na okruhu, který leží hodinu od japonského Tokia, se tedy představí pouze Nobuatsu Aoki, který se velmi intenzivně připravuje na start mezi domácími fanoušky.
“Je to samozřejmě pro mne důležitý závod,“ říká Nobu Aoki. “Jako vždy se budu doma velmi usilovně snažit o dobrý výsledek, který potěší mé fanoušky. Závodění doma je vždy pod větším tlakem, ale také je to více zábavné. Poté, co jsem ukázal v posledních dvou závodech doufám, že doma v Motegi skončím ještě lépe. Povzbuzující testy pneumatik mi dávají důvěru v to, že by to mohlo být možné.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist