GP Itálie - 1. kvalifikace 250

Sebastian Porto drží provizorní Pole Position. Jakub Smrž je po prvním dnu na vynikajícím devátém místě!!!

Argentinský pilot Sebastian Porto zvítězil v úvodní kvalifikaci čtvrtlitrové třídy, když jedno kolo zajel za 1:53,691 minuty. Jako druhý skončil francouzský jezdec Randy de Puniet, jenž byl o 0,880 sekundy pomalejší než Argentinec. Třetím mužem v cíli úvodního dne byl loňský Mistr Světa této třídy Manuel Poggiali, jenž zaostal již o 1,164 sekundy.
Na čtvrtém místě dokončil páteční kvalifikaci Daniel Padrosa s nejrychlejším motocyklem Honda, zatímco pátý Franco Battaini přivezl do cíle kvalifikace svou Aprilii. Šestou pozici vybojoval nováček Alex de Angelis, před sedmým Toni Elíasem a osmým Fonsi Nietem.
Vynikajícím výkonem se prezentoval jihočeský jezdec Jakub Smrž, který posledním kolem zajel čas 1:56,292, což znamenalo nejen ztrátu pouhých 2,601 sekundy na Porta, ale především deváté místo v první kvalifikaci. Desítku nejrychlejších uzavřel Anthony West z Austrálie.

Aktuální výsledky z Mugella naleznete v sekci VÝSLEDKY.