Estoril – 125 ccm, 2. den

Pole Position si nakonec vybojoval tovární jezdec Hondy, Andrea Dovizioso z týmu Kopron Scot.

AKTUALIZOVÁNO

GP Portugalska v Estorilu – FP 2
Ve druhém volném tréninku kubatury do 125 ccm se nejvíce dařilo továrním jezdcům rakouské KTM, Australanovi Casey Stonerovi a jeho stájovému kolegovi Finovi Mikku Kalliovi. Všechny ovšem příjemně šokoval český závodník Lukáš Pešek, který zajel čtvrtý nejlepší čas, jako nejlepší pilot značky Honda. Až za ním skončil vedoucí jezdec mistrovství světa, Ital Andrea Dovizioso, který zajel až osmý čas.
Do první patnáctky se tentokrát dostal i jezdec týmu Elit Grand Prix, Švýcar Thomas Luethi. Němec Dario Giussepetti skončil potom jako 24. Zlepšila se i Markéta Janáková, která zajela na Hondě týmu Angaia Racing 29. čas, kdy za sebou nechala např. Stefana Peruginiho.
Chtěl bych ovšem opakovat známou parvdu, druhý volný trénink využívá hodně jezdců především k dokonalému nastavení motocyklu, někteří také k „vytrvaleckému testu“, volbě správným pneumatik pro nedělní závod, takže opravdový boj o každou setinu vteřiny se odehrává vždy v odpoledním QP 2, kdy přijdou ke slovu také kvalifikační pneu. Takže tyto sobotní dopolední časy je nutno brát s rezervou.
GP Portugalska v Estorilu – QP 2
Ve druhém kvalifikačním tréninku kubatury do 125 ccm se prosadil vedoucí jezdec mistrovství světa, Ital Andrea Dovizioso, který tak odstartuje do závodu z Pole – Position.
Kromě něho se do první řady dále postaví jeho stájový kolega Simone Corsi, tovární jezdec KTM, Australan Casey Stoner a nejlepší pilot na Aprilíi, exmistr světa Roberto Locatelli.
Ve druhé řadě potom uvidíme tři Aprilie pilotované Simncellim (5.), Giansantim (6.) a Jenknerem (8.), doplněné vítězem z Brna, tedy Jorgem Lorenzem (7.).
Náš Lukáš Pešek odstartuje do závodu ze čtvrté řady, když se celkově po dvou kvalifikacích umístil na 13. místě.
Markéta Janáková se do závodu bez problémů kvalifikovala, a vystartuje do závodu z 34. pozice, tedy z 9. startovní řady.
Švýcar Thomas Luthi skončil v kvalifikaci jako 21, jen o pět míst před svým stájovým kolegou Dariem Giussepettim (26.).