Dutch TT MotoGP - 2. kvalifikace

Loris Capirossi v novém rekordu vítězí v kvalifikaci třídy MotoGP.

Loris Capirossi posunul rekord okruhu v Assenu opět o pořádný kus dále a zaslouženě se radoval z Pole Position pro zítřejší závod třídy MotoGP. Jako první motocyklový jezdec dokázal Capirex pokořit hranici dvou minut a s časem 1:59,770 zvítězit. Na druhém místě se dnes umístnil Max Biaggi (+0,171). Třetí místo patří dalšímu italskému jezdci, kyž ho se ztrátou 0,194 sekundy na vítěze získal Valentino Rossi. Trojici italských jezdců doplní v první řadě Španěl Carlos Checa (+0,399), který se stal nejúspěšnějším jezdcem na Yamaze.
Páté místo dnes získal Francouz Olivier Jacque, dále skončil Brazilec Alex Barros před Španělem Sete Gibernauem a Italem Marco Melandrim. Desítku doplnili Američan Colin Edwards a Japonec Shynia Nakano.
Aktuální a kompletní výsledky kvalifikace v Assenu naleznete v sekci VÝSLEDKY.