Mistrovství světa 2012 bohužel bez Míry Popova

Motocyklový závodník Miroslav Popov bohužel definitivně nenastoupí do letošní sezony mistrovství světa v nejnižší kategorii Moto3. Přestože italský tým Phonica Racing o mladého českého jezdce velmi stál a Popov už byl dokonce zapsán na startovní listině šampionátu, nepodařilo se na sezonu zajistit potřebné finance.

Mistrovství světa 2012 bohužel bez Míry Popova
„Moc mě to mrzí. Cítil jsem, že jsem opravdu blízko. V týmu mě chtěli. Bohužel, tento sport u nás nemá v současnosti dostatečnou podporu,“ komentoval nepříznivou zprávu šestnáctiletý Popov.

To, že premiérová sezona ve světovém šampionátu může být ohrožena, bylo poprvé zřejmé asi před měsícem. Miroslava Popova se totiž rozhodl opustit hlavní sponzor.
„Oznámili nám to dva týdny před prvními testy ve Valencii. Od té doby celý tým skoro nespal a snažil se pro Míru sehnat potřebný obnos. Bohužel takhle narychlo to bylo nemožné,“ popisuje situaci posledních dní Miroslav Popov starší, otec talentovaného motocyklisty.

Italský tým se sice snažil snižovat své nároky, stále se ale jednalo o sumu, kterou nemohl nikdo ze stávajících partnerů pokrýt.

„Každopádně nic nevzdáváme. Míra se pravděpodobně vrátí do italského a španělského šampionátu a opět se pokusíme získat pár divokých karet pro závody mistrovství světa. Zůstane na očích a příští rok se o účast mezi elitou popere znovu,“ vypráví s odhodláním sobě vlastním závodníkův tatínek.
Ani Miroslav Popov mladší ale ve svých šestnácti letech rozhodně neztratil motivaci dál závodit.

„Když to vyjde a udělí mi divoké karty, pokusím se opět ukázat na nějakém závodě mistrovství světa. Letos o mě zájem byl, a proto věřím, že když nasbírám další zkušenosti, šanci bych zase dostat mohl,“ vysvětluje mladý motocyklista, který si v loňské sezoně udělal ve světě motorek slušné jméno.
Popov startoval v italském a španělském šampionátu - vloni zde dojel na bedně - a třikrát se představil i v závodě mistrovství světa. Oslnil zejména v Misanu, kde zajel v kvalifikaci šestý čas, v závodě byl třináctý a získal tak premiérové tři body. Startoval i v Brně a Mugellu.

Aktuální situace v týmu Phonica Racing je potom následující: Tým manažéra Florenza Camponery sehnal nového sponzora z telefonního prostředí a tým se tak jmenuje Ambrogio Next Racing. Motocykl je šasí Aprilie RSW 125 ccm do kterého je zabudován motor Oral a dle švýcarského jezdce Pedoneho panuje s tímto experimentem obrovská spokojenost. Bohužel Giulian Pedone (vloni 15. ve Valencii) se těsně před koncem posledního dne testování v Jerezu zranil, když na vjezdu do cílové rovinky havaroval a zlomil si levé předloktí. "Obrovská škoda, jezdili jsme časy na hranici 1.50 min. a stále jsme zrychlovali. Nyní musím buď nosit 30 sádru, nebo se nechat operovat. Rozhodne se v nejbližších dnech".

Mistrovský tým z roku 2000 - Francouz Arnaud Vincent - je tak nyní bez jezdce! a Caponera chce pro další vývoj motoru Oral Engineering angažovat zkušeného jezdce: "Sergio Gadea je bez práce", říká týmový šéf Ambrogio Next Racing. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist