V Jerezu měl Ondřej Vostatek pódium opět na dosah

Ve dnech 14. – 15. května 2016 se na trati v Jerezu konaly druhé závody španělského šampionátu CEV, při kterých Českou republiku opět výborně reprezentoval jedenáctiletý Ondřej Vostatek. V kategorii Moto4 zajel druhý nejlepší čas v kvalifikaci a poprvé v letošní sezóně odstartoval do závodu z první řady.

V Jerezu měl Ondřej Vostatek pódium opět na dosah

Před samotnými závody probíhaly opět volné tréninky, které byly ale díky špatnému počasí zkráceny. Na nastavení motocyklu začal tým s Ondrou pracovat až v pátek při druhém a třetím tréninku, kdy trať po vydatném dešti oschla. Přestože měl tým na nastavení motocyklu méně času, držel se Ondřej od počátku tréninků stabilně na špičce celého startovního pole. Rovněž v obou sobotních kvalifikacích se mu dařilo a nakonec obsadil druhé místo. V letošní sezóně si tak poprvé vyjel místo v první řadě na startu.

V závodě Ondřej výborně odstartoval a udržel druhou pozici, na které vjížděl do první zatáčky. V následující zatáčce ale už převzal vedení. Ve druhém kole si Ondra vyměnil pozici s jezdcem jedoucím za ním a oba ostatním jezdcům poodjeli. V dalším kole je dojel domácí jezdec a vítěz kvalifikace. Celá vedoucí trojka si poté společně vytvořila náskok tří až čtyř vteřin od zbytku závodního pole a začala mezi sebou bojovat o vítězství.

V pátém kole však Ondrova motorka začala ztrácet výkon v závěru dlouhých rovinek. Ondřej se bohužel začal propadat a po dalších dvou kolech ho dojela druhá skupinka šesti jezdců bojující o čtvrté místo. Mezi jezdci se rozpoutala nevídaná bitva o každou pozici, která trvala až konce závodu. Přestože se Ondřej v jednu chvíli propadl až na osmou pozici, nepřestával bojovat. Ukázal svojí sílu především v technických pasážích a cílem nakonec projel jako pátý.

Jan Vostatek po závodě řekl: „Je to velká škoda. Náš tým měl celý víkend na to bojovat ne o pódium, ale o vítězství! Těžko říct, proč se to nepovedlo … . Musíme se teď podívat na data a vyhodnotit celý víkend. Poučit se z toho a na dalším závodě v Alcarrasu to zkusit znova. Naši soupeři byli schopni se v závodním dnu ještě zlepšit a toto se nám bohužel nepodařilo.“

„Celkově naše výkonnost i týmu roste, takže i přes počáteční zklamání máme z celkového počínání dobrý pocit. Ondra odvedl opravdu velký kus práce a přes všechny problémy nepřestával bojovat. V každém závodě se musel prát o výsledek, a to je to hlavní, co ho posílí a posouvá dál. Pevně věřím v jeho schopnosti a doufám, že se nám podaří dostat se zase o kousek blíž k našim cílům.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist