V Oulton Parku první Haslam, testovali také bratři Smržovi

Týden před druhým kolem šampionátu britských superbiků v Oulton Parku měli jezdci a týmy na tomto okruhu oficiální test. Pro třídu superbiků byl pátek 22.dubna rozdělen na tři části po sedmdesáti minutách. Na dráze testovala také dvojice českých závodníků – Jakub Smrž (BMW) a Matěj Smrž (BMW), který ještě předtím musel projít lékařskou kontrolou kvůli úrazu hlavy z testu v Donington Parku.

V první testovací části zajel nejrychleji Michael Laverty (Tyco BMW), když své maximum nastavil na hodnotu 1'36,324 sekundy. Necelé dvě desetiny ztratil Richard Cooper (Buildbase BMW Motorrad), třetí Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki) byl o necelé tři desetiny pomalejší. Čas do pátého místa zajel Peter Hickam (JG Speedfit Kawasaki) a Ryuichi Kiyonari (Bennetts Suzuki). Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) na nejlepší čas ztrácel 1,4 sekundy.

Český závodník Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel devatenáct měřených kol s osmnáctým časem 1'38,339 sekundy, což po první části představovalo ztrátu dvou sekund. Jen 0,086 sekundy za Smržem figuroval Anglo-Američan John Hopkins (ePayMe Yamaha). Poprvé byl mezi jezdci britských superbiků Matěj Smrž (Lloyd & Jones/PR Racing BMW), který nemohl do prvního podniku nastoupit po nehodě z předsezonního testu v Donington Parku. Napoprvé zajel pětatřicátý čas 1'40,360 sekundy a na Lavertyho ztrácel čtyři sekundy.

MCE Insurance British Superbike Championship - Část 1 (Top10)

10 - Dan Linfoot (Honda Racing) - +1.278

Ve druhé části testu byl nejrychlejší jezdec Kawasaki Luke Mossey, který zvládl čtyřiadvacet kol s časem 1'35,704 sekundy a to byl prozatím nejlepší čas testu. Druhý v pořadí Peter Hickman ztrácel 0,125 sekundy, ve třech desetinách byl Christian Iddon (Tyco BMW) a Leon Haslam. Výrazně zrychlil John Hopkins, který se posunul na desátou příčku s časem 1'36,363 sekundy.

Časem 1'36,983 sekundy rychlil také Jakub Smrž a třebaže to na jeho postavení v tabulce nemělo výrazný vliv, důležité bylo snížení ztráty na nejlepší čas o šest desetin. Přesně šest desetin mu scházelo na umístění v Top10. Na osmadvacátou pozici se posunul časem 1'38,264 sekundy Matěj Smrž, který zrychlil o jednu a půl sekundy. Zajel celkem devatenáct kol a v předposledním zaznamenal své maximum, které bylo třeba jen o 0,058 sekundy pomalejší než čas sedmadvacátého Michaela Dunlopa (Buildbase BMW Motorrad). Nejvyšší rychlost měl Matěj Smrž ve třetím sektoru, kde byl devatenáctý z pětapadesáti jezdců.

MCE Insurance British Superbike Championship - Část 2 (Top10)

10 - John Hopkins (ePayMe Yamaha) - +0.659

V poslední třetí části zajel 1'35,025 sekundy Leon Haslam, což byl vůbec nejrychlejší čas pátečního testu. Do dvou desetin se za jezdce Kawasaki vešel Christian Iddon a Dan Linfoot (Honda Racing). V půl sekundě je čtvrtý Michael Laverty a pátý James Ellison (JG Speedfit Kawasaki). Posledním jezdcem v jedné sekundě je devátý Peter Hickman. Jakub Smrž zrychlil na 1'36,564 sekundy, což představovalo patnácté místo a ztrátu 1,539 sekundy na Haslama. Matěj Smrž tentokrát zvládl jen osm kol a s časem 1'39,471 sekundy uzavřel třetí část osmatřicátým časem.

V kombinaci časů všech tří testovacích částí je nejrychlejší Leon Haslam s kolem za 1'35,025 sekundy. Druhý čas je Christiana Iddona, třetí Dana Linfoota. Jakub Smrž obsadil s časem 1'36,564 sekundy osmnácté místo. Matěj Smrž je s maximem z druhé části testu celkově třicátý.

Druhý podnik sezony britských superbiků je na programu na okruhu Oulton Park v termínu 30.dubna až 2.května 2016.

MCE Insurance British Superbike Championship - Část 3 (Top10)