Donington Park: První letošní double pro Brookese

Britský superbikový šampionát "MCE Insurance British Superbike Championship" jde do svého finále. Jezdce a týmy čekají nyní tři závody "Showdown" v Assenu, Silverstone a na okruhu Brands Hatch. A ty nás budou extrémně zajímat, neboť budou s českou účastí Jakuba Smrže.

Joshua Brookes dominoval oběma závodům britského šampionátu na okruhu Donington Park. Jelikož vyhrál i Pole-Position, tak byl australský jezdec suverénem tohoto závodního víkendu. 29-letý pilot stáje Tyco Suzuki tak zkrátil svůj bodový odstup na lídra bodové tabulky Tommyho  Hilla, který dojel jednou druhý a jednou třetí, na pouhých 10 bodů. Šanci na titul má ovšem i Michael Laverty, jenž rovněž získal o víkendu dvě podiová umístění.

Pro závěrečné « Showdown», jede se v Assenu (21. až 23.09.), Silverstone (28. až 30. 09.) a v Brands Hatch (12. až 14. 10.), se tak kvalifikovali Tommy Hill (535 Punkte), Joshua Brookes (525), Shane Byrne (523), Michael Laverty (514), Alex Lowes (502) a Thommy Bridewell (500).

Těchto šest pilotů si tedy rozhodne v posledních sedmi jízdách mezi sebou o novém šampionu. Do finále startuje toto sexteto s bonusem 500 bodů plus s «podiovým kreditem», za 1. místo tři body, místo 2. body dva a za místo 3. jeden bod. Ovšem v «Showdown» se už budou rozdělovat opět standartní body.
Úvodní sprintérský závod na pouhých 7 kol, po explozi motoru Suzuki GSX-R 1000 Alastaira Seeleyho byla vyvěšena červená vlajka, vyhrál Joshua Brookes, což bylo Australanovo deváté vítězství v britském šampionátu Superbike. S více než sekundovou ztrátou dojel jako druhý lídr šampionátu a obhájce titulu Tommy Hill (Swan Yamaha) a stupně vítězů doplnil Michael Laverty (Samsung Honda).

25- Jenny Tinmouth – Hardinge Sorrymate.com Honda – Honda CBR 1000RR – + 40.098
Druhá jízda se stala rovněž kořistí australského pilota Joshui Brookese, což pro něho znamenalo první letošní double. Michael Laverty byl ale jezdci s motocyklem Suzuki velkým soupeřem až do úplného konce závodu a nakonec prohrál o necelou 0,5 sekundu. S větší ztrátou si pro bezpečné třetí místo dojel obhájce titulu Tommy Hill, když Tommy Bridewell s Alexem Lowesem dokompletovali Top-5.

MCE Insurance BSB 2012 - Donington Park, závod 2

01- Joshua Brookes – Tyco Suzuki by TAS – Suzuki GSX-R 1000 – 20 kol za 30’15.305
24- Jenny Tinmouth – Hardinge Sorrymate.com Honda – Honda CBR 1000RR – 1 kolo
Šampionát pokračuje za 14 dní a poprvé v historii se pojede na okruhu TT Circuit Van Drenthe v nizozemském Assenu.

06- Tommy Bridewell – Supersonic Racing Team – BMW S1000RR – 500

Další pořadí v soutěži o “BSB Riders’ Cup”, tedy mimo Top-6 v šampionátu: Sedmý je James Westmoreland (Team WFR Honda, 125 bodů), osmý Ian Lowry (Padgett’s Honda, 119) a za ním následují devátý Noriyuki Haga (Swan Yamaha, 117) a jako desátý Chris Walker (Pr1mo Bournemouth Kawasaki, 114).

V soutěži továren vede Yamaha se ziskem 355 bodů, druhá je Suzuki (340), třetí Kawasaki (322), čtvrtá Honda (305), na pátém místě pak BMW (173) a šestá Ducati (8), když sedmá Aprilia zatím ještě nebodovala.