BSB - První den nejrychlejší Byrne, Jakub Smrž devátý

Třetí kolo britského šampionátu superbikových motocyklů MCE Insurance British Superbike Championship přivítal Brands Hatch s okruhem v uspořádání “Indy“, což je dráha s celkem šesti zatáčkami a délkou 1944 metrů. Pátek patřil dvěma volným tréninkům v nichž zajeli nejrychleji James Ellison a Shane Byrne. Český závodník Jakub Smrž oba tréninky dokončil s výborným devátým časem, Matěj Smrž byl osmadvacátý.

V pětačtyřiceti minutách prvního volného tréninku se na prvním místě vystřídalo sedm různých jezdců, nicméně poslední slovo měl s časem 45,698 sekundy James Ellison (JG Speedfit Kawasaki). Do dvou desetin zajeli Richar Cooper ((Buildbase BMW) a Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki). První pětici uzavřel Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) a Tommy Bridewell (Bennetts Suzuki).

Výborně si vedl Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) jemuž na úvod patřil devátý čas 46,153 sekundy. V posledním kole jel rychlý čas Shane Byrne (Be Wiser Ducati), ale nakonec skončil s maximem na 46,267 sekundy jedenáctý. Posledním jezdcem v jedné sekundě na Ellisona byl sedmnáctý Danny Buchan (Lloyds British Moto Rapido). Zpátky na trati byl Matěj Smrž (Lloyd & Jones/PR Racing BMW), který nastavil 47,405 sekundy a trénink uzavřel dvacátý sedmý.

MCE Insurance British Superbike Championship – 1.volný trénink (Top10)

27 – Matěj Smrž – Lloyd & Jones/PR Racing BMW – +1.707

Druhý trénink byl poměrně divočejší záležitostí, protože se celkem dost padalo a nezůstalo to bez následků. Smůlu měl japonský závodník Ryuichi Kiyonari (Honda Racing), který sice trénink dokončil s výborným čtvrtým časem, ale havaroval Graham Hill Bend a zlomil si levou klíční kost. Během tréninku také spadl Jason O'Halloran (Honda Racing), Christian Iddon (Tyco BMW) a Američan v sedle Yamahy James Rispoli (Anvil Hire TAG Racing).

Tentokrát zajel nejrychleji Shane Byrne (Be Wiser Ducati), který nastavil nejlepší čas dne 45,430 sekundy. Nejlepší kolo si schoval až na závěr a rozdílem necelých dvou desetin překonal Michaela Lavertyho (Tyco BMW). Třetí v pořadí je Danny Buchan (Lloyds British Moto Rapido Ducati). Poslední v jedné sekundě je až jednadvacátý Jack Kennedy (Team WD40 Kawasaki), takže druhý trénink byl už vyrovnanější partií.

Český závodník BMW Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel stejně jako v prvním tréninku na deváté místo, což je na úvod rozhodně dobrý výsledek. Na prvního ztrácí 0,432 sekundy a je vidět, že tým během přestávky nelenil a připravil změny, které fungují. S minimem najetých kilometrů nastoupil do třetího podniku sezony Matěj Smrž (Lloyd & Jones/PR Racing BMW), který druhý trénink uzavřel s osmadvacátým časem 47,103 sekundy a ztrátou 1,673 sekundy.

V sobotu je dopoledne poslední třetí trénink (10:00-10:45hodin) a odpoledne série tří kvalifikací (14:02-14:54hodin), které rozhodnou o pozicích na startu prvního závodu.

MCE Insurance British Superbike Championship – 2.volný trénink (Top10)