Jihočeský KP v motokrosu – Ve Voticích fandilo jezdcům na tisíc diváků

Prvomájovou neděli se ve Voticích uskutečnil druhý závod šestidílného seriálu jihočeského KP v motokrosu. Na startu se opět sešel úctyhodný počet 194 jezdců. Pořadatelům se během celého dne podařilo udržet trať v dobré kondici a tak snad jediným neduhem byla velká fronta u stánku s občerstvením, neboť přišla fandit téměř tisícovka diváků. Ani studený májový deštík, který se přes Polský vrch přehnal během druhých jízd, nic nezkazil na dobré úrovni tohoto podniku.

Závod se jel společně se seriálem VVL Cup a proto byly na startu i jezdci třídy 50ccm. Mezi nimi byl v obou jízdách nejrychlejší Kryštof Mašek z týmu FMX Junior Academy of Petr Pilát před Pavlem Motisem z Moto teamu Excel racing. V kategorii 85ccm až druhá blátivá jízda rozhodla o celkovém vítězi Adamu Hruškovi z Motosportu Chýnov. Tomu byl velkým soupeřem Lukáš Tisovský z Brna, protože jejich celkový bodový součet byl v cíli stejný. Zvlášť hodnocenou kategorii 65ccm tentokráte vyhrál Vojtěch Kuthan z Dr.K Racing teamu.

V kategorii Hobby MX2 si vedl nejlépe David Votík z KBS Teamu Unhošť, všichni jeho soupeři vždy v jedné jízdě chybovali, druhé místo to nakonec bodově dalo Danielu Krajčímu z Prahy. Mezi jezdci třídy Hobby MX1 si to o vítezství rozdali dva jezdci, až vítězná druhá jízda rozhodla při bodové shodě pro celkové vítezství Denise Cibulky z Terezína před Romanem Tintěrou z Bělčic.

Nejvíce se na startu sešlo jako už tradičně jezdců třídy Veterán. Zde nenechal nikoho na pochybách úřadující vicemistr ČR v této kategorii Zdeněk Blábolil z Promoto Husqvarna RT. Dvakrát jasně zvítězil před nestárnoucím Romanem Skalkou z SMS Střední Čechy. Ten se stal i jasně nejlepším jezdcem zvlášť hodnocené třídy Veterán 50+. Mezi veterány 60+ si opět nejlépe vedl Miroslav Nejedlý z Chýně.

V kategorii MX2 (HR technik Cup), stejně jako v na prvním závodě v Klukách, zvítězil Jaroslav Kalný z Čimic před úřadujícím krajským přeborníkem v této třídě Jaroslavem Strnadem z týmu IDS Stavby. Třetí místo vybojoval loňský mezinárodní mistr ČR třídy 85ccm Martin Závrzský z týmu New2 Project, který byl se svou 125ccm vyhlášen i nelepším juniorem v této třídě. V prestižní třídě MX1 (HR technik Cup) nenechal nikoho na pochybách Martin Finěk z Promoto Husqvarna RT. Statně se ho však v obou jízdách držel Michal Bárta z DTM Klubu v AČR a třetí místo si nakonec ve Voticích vyjel Tomáš Boček z 3M Racing teamu.

Dalším závodem završí svou polovinu jihočeský KP na známe trati Ingilinka v Netolicích v sobotu, 4. června.