Libor Podmol vyhrál třetí závod MČR v FMX

FMX špička se v sobotu předvedla v posledním dílu série mistrovství republiky. Libor Podmol na domácí půdě předvedl skvělou jízdu a vyhrál třetí závod republikového šampionátu. Mistrem České republiky ve freestyle motokrosu je Petr “Pilník” Pilát.

Libor Podmol vyhrál třetí závod MČR v FMX
Krátce po třinácté hodině byl nedaleko Benešova u Prahy zahájen poslední závod v rámci mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. Celkem deset FMX jezdců bojovalo v kvalifikaci všemi svými silami o postup do finálové šestky.

Vše, co se ten den na trati dělo, hodnotila odborná porota ve složení Petr Kuchař, Marek Rejman a Kamil Česák. Domácí jezdec Libor Podmol, který měl i největší základnu fanoušků, nakonec porotu ohromil svými triky nejvíce a v benešovském 50Rocks FMX parku vyhrál první místo. Druhé místo vybojoval Petr Pilát a na třetím skončil Martin Koreň.
Jistě velkým překvapením byl pro všechny start Liborova bratra Filipa Podmola, stále ještě motokrosového závodníka. Po sobotním čtvrtém místě to ale vypadá, že bude úspěšně následovat svého staršího bratra a půjde v jeho freestylových šlépějích.

Libor Podmol v Benešově tedy vyhrál první místo, ale celkovým vítězem a mistrem České republiky ve freestyle motokrosu se stal Petr “Pilník” Pilát.
V závodu pitbike vybojoval první místo místní jezdec Tomáš Bárta, druhý se umístil Martin Mareš a na třetím místě skončil Kuba Hrabal, který při ranním tréninku nedotočil dvě salta, a pro finálovou jízdu tak nebyli ani on ani jeho motorka stroprocentně fit.

Přestávky byly vyplněny BMX/MTB exhibicí a ještě před konečným vyhlášením výsledků byla na programu bohatá tombola a vyhlášení nejlepšího fanouška, který vyhrál originální Liborův dres. První říjnový víkend počasí freestyle motokrosu přálo. Sluneční paprsky, motorky a dobrou zábavu si dohromady přišla vychutnat téměř šestistovka diváků.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist