MČR v motokrosu - Šumperk

V předposledním červencovém víkendu se jel další díl motokrosového mistráku Pap oil cup 2007 na Rapotínských strání v Šumperku.

MČR v motokrosu - Šumperk
Kdo se přijel podívat, nezaváhal. V

MX2

, tedy dvoutaktech do 125 ccm a čtyřdobých 250-kách, se v první jízdě odehrálo drama již na startovacím roštu, když při ceduli 5 vteřin do startu čekali jezdci s vytočenými motory něco málo přes 10 sekund. Mnozí zaváhali, David Soldát z YOKO.CZ racing teamu ale byl ve střehu a vyrazil ze startovního zařízení jako první, toto umístění mu zůstalo plná tři kola, než musel odstoupit pro defekt na motocyklu.O stupně vítězů se tvrdě bojovalo, zejména slovenský jezdec Bučenec jedoucí za Ados se nechtěl smířit se svým umístěním po startu a ze 37. místa se probojoval na druhou pozici.
Zvítězil slovinský jezdec Garčar Klemen jedoucí za Orion Litomyšl. Ve druhé jízdě již suverénní jízdou start cíl vyhrál Tomáš Bučko, který se stal i celkovým vítězem kategorie MX2 a převzal z rukou ředitele závodu červenou tabulku pro vedoucího jezdce.


Konečné výsledky kategorie MX2 zde. Ve

veteránské kategorii

zvítězil Roman Heinrich před Bronislavem Krčem a Bohumilem Posledním ve druhé jízdě zvítězil opět Roman Heinrich před Bohumilem Posledním a Milošem Buřivalem. Seriál vede Bohumil Poslední z SKMP Praha.
Konečné výsledky kategorie Veterán zde. Královská třída

OPEN

opět ukázala, že i v Čechách se jede velký a napínavý motokros. První jízda se stala kořistí Martina Žeravy před Martinem Michkem a jeho stájového kolegou Honzou Zarembou, ve druhé jízdě opět skvěle odstartoval Martin Žerava a vodil celé startovní pole před Jirkou Bittnerem a spol. Bohužel se Martinovi Žeravovi ozvalo bolavé koleno, musel zvolnit a Jirka Čepelák jedoucí na KTM ukázal, že letos má opravdu fazonu, a krásnými soboji s Michalem Kadlečkem a Jirkou Bittnerem udělal ze závodu opravdový zážitek. Konečné pořadí druhé jízdy Čepelák, Kadleček, Žerava.


Červenou tabulku s číslem jedna převzal Jirka Čepelák, který se vyhoupl do čela šampionátu. Další závod se jede v Holicích 19.8.Konečné výsledky kategorie Open zde.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist