Tipujte na umístění závodníků v Rally Dakar a vyhrajte jednu ze zajímavých cen

Do prvního závodu WSBK v Austrálii jsou nyní nějaké dva měsíce, MotoGP začíná ještě o další měsíc později, takže na toto období server Motorkáři.cz pro Vás připravil ve spolupráci s partnery soutěže zajímavou novinku. Tentokrát je to tipovačka na výsledky vytrvalostní etapové soutěže Dakar Rally 2016.

Tipujte na umístění závodníků v Rally Dakar a vyhrajte jednu ze zajímavých cen

Prestižní etapová soutěž v prostředí Argentiny a Bolívie začíná 2.ledna 2016 prologem v Buenos Aires. Od 3.ledna pak jezdci nastoupí do první ostré etapy. Celkem jich bude třináct plus jeden den volna. Startovní listina čítá 153 motocyklových závodníků a to včetně pěti zástupců z České republiky – #31 Ondřej Klymčiw, #37 David Pabiška, #39 Milan Engel, #68 Jan Veselý a #148 Rudolf Lhotský. Na startu jsou rovněž jezdci ze Slovenska - #5 Štefan Svitko a #16 Ivan Jakeš.

Ten kdo chce tipovat výsledky na Dakar musí se nejdřív na webu Motorkáři.cz zaregistrovat. Pokud už registraci má, tak následně přihlásit ve své administraci do soutěže Dakar Rally 2016. Postup je naprosto stejný, jaký známe z tipovačky MotoGP nebo WSBK.

V podzáložce “Tipovačka“, která je standardní součástí menu nabídky jednotlivých motocyklových disciplín sekce SPORT, můžeme po jejím otevření vidět čtveřici partnerů tipovací soutěže, kteří pro nejlepší tři tipaře (Dakar 2016) připraví velmi zajímavé ceny. Následuje aktuální seznam jednotlivých etap s možností přímého vložení vašich tipů a tabulka průběžného hodnocení jednotlivých tipujících.

Jak na to?

Je možné vkládat výsledky na každou konkrétní etapu. Můžete vložit pět tipů na pořadí jezdců dané etapy nebo třeba na pořadí českých závodníků.

Jak probíhá vyhodnocení?

Za shodu jsou 3 body, chyba o jednu pozici je za 2 body a chyba o dvě pozice je za 1 bod.

Příklad:

Tip na výsledek: 1. GONCALVES Paulo; 2. PRICE Toby; 3. QUINTANILLA Pablo; 10. KLYMČIW Ondřej; 12. PABIŠKA David

Výsledek etapy: 1. PRICE Toby; 3. QUINTANILLA Pablo; 5. GONCALVES Paulo; 10. KLYMČIW Ondřej; 11.PABIŠKA David

Bodový zisk za tip je vypočten následovně – 0+2+3+3+2= 10 bodů

Vyhodnocení celé soutěže?

Vyhodnocení výsledků jednotlivých etap proběhne v poledne vždy až druhý den po skončení příslušné etapy. Na pozdější změny v pořadí jezdců jednotlivých etap následkem penalizací a podobně nebude brán zřetel. Po skončení poslední etapy Dakar Rally 2016 dojde k finálnímu vyhodnocení a oslovení čtenářů, kteří obsadili první tři místa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist