Aprilia SL 750 Shiver (2013)

Vlastník Stryko
Vloženo 16.4.2015
Aktualizováno 1.4.2018

Vloženo: 17.11.2015, Uskutečněno: 19.11.2015, Stav tachometru: 5000 km, Zhlédnuto: 6x

Tak už mám konečně zazimováno!!!
Jelikož nejsem příznivcem stylu ježdění "dokud není sníh tak jezdím" tak už dávno nevyjíždím a jen jsem se odhodlával a hledal čas, kdy motorku konečně zazimuji. U mě je to totiž vždycky procedura tak na 2 dny
Nemám rád ježdění, když je méně než 15-20 stupňů. Jízdu bych si neužil a akorát by to byla otrava. Přijde mi to o ničem, když se klepu zimou a cesty jsou mokré, všude na zemi listí a k tomu je škaredé počasí a autaři s motorkama na silnici už dávno nepočítají, takže opravdu nerad jezdím v takovém počasí, jak někteří, což nechápu. Jezdím pro radost a ne v každé situaci, jen abych se "projel". Už je to celkem risk...

Zazimování motorky u mě probíhá takto:

1. Dotankovat nádrž do plna + stabilizátor benzínu
2. Důkladně umýt celou motorku, vysušit a naleštit
3. Kontrola motorového oleje a všech provozních kapalin
4. Vyčistit a namazat hnací řetěz, případně dotáhnout
5. Zkontrolovat a dotáhnout všechny šrouby
6. Promazat pohyblivé části + WD-40 stříknout do spínací skřínky a párkrát pootočit klíčkem
7. Utěsnit výfuky prodyšnou látkou
8. Přehustit pneumatiky, cca +0,4 bar.
9. Baterku aspoň jednou měsíčně nabít
10. Motorku dát na stojany ať jsou obě kola ve vzduchu
11. Přikrýt plachtou

Pak se vrhnu na moto-oblečení (helma, kombinéza, boty, rukavice, vesta, atd.):

1. Vše důkladně vyčistit vlhkými kapesníky a mýdlovou vodou + nechat vyschnout
2. Navoskovat oblečení voskem na kůži. Nejlépe přípravkem, který obsahuje včelí vosk
3. Vyčistit a naleštit helmu + plexi
4. Helmu i oblečení vystříkat antibakteriální pěnou
5. Vyprat reflexní vestu

A pak už se jen těšit na další sezonu s dobrým pocitem, že jsem udělal vše potřebné a na jaře stačí jenom nasednout a vyjet Ať už to je

Michal_KA (12) napsal 17.02.2016 v 09:30

ty si ale poctivec, super (o:

• 5. Servisní prohlídka v 20.000 km

5. Servisní prohlídka v 20.000 km Dělalo se: 1) Výměna motorového oleje + olejového filtru 2) Výměna zapalovacích svíček 3) Výměna vzduchového filtru 4) Výměna řetězové sady 5) Výměna chladící kapaliny 6) Výměna

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 28.03.2020
    Uskutečněno: 27.03.2020
    Tachometr: 20180km
  • Výměna Pneu (Bridgestone BT S21/Dunlop SportSmart Mk3)

Čas na změnu a vyzkoušení něčeho nového po ověřených Bridgestonech :-) Na nové Dunlopy jsem četl taky samou chválu tak jsem objednal a uvidíme, jaké budou. Označení pneu: Dunlop SPORTSMART Mk3 Přední: 120/70 R1

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.03.2020
    Uskutečněno: 12.06.2019
    Tachometr: 19370km
  • 4. Servisní prohlídka v 15.000 km

4. Servisní prohlídka v 15.000 km Dělalo se: 1) Výměna motorového oleje + olejového filtru 2) Výměna chladící kapaliny 3) Výměna brzdových destiček 4) Diagnostika + elektro 5) Kontrola a vyfoukání vzduchového fil

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 13.04.2018