Aprilia ETV 1000 Caponord (2001)

Vlastník grycak
Vloženo 29.3.2015
Aktualizováno 20.7.2017

Líbivá,rychlá silná,prostě temperamentní Italka

Motorka koupena od Wdovec (Plzeň 2-Východní Předměstí) - Férové jednání.

Honda XL 1000V Varadero: Vysoké sedlo.Do rozpočtu se stříkačka nevešla.Jinak Ok
Yamaha TDM 900: Neměl jsem tu čest.Dřív se naskytl Caponord.

První dojmy - Láska na první pohled.Po usednutí a zjištění že dosáhnu oběma kopytama na zem,jsem nastartoval a už se mi nechtělo slézat.Vypadá mohutně,ale ovládá se nečekaně lehce.

Motorku bych doporučil pro - Malým,silným,tlustým,tenkým,všem co mají něco v hlavě.Motorka je hodná čitelná,ale silná.

Doplňky na motorce - Padáky,laďáky,kufr Givi,postranní brašny Givi,a časem snad nainstaluji i manželku.

O tomto stroji toho bylo mnoho napsáno,takže popis a technická data vynechám.Budu se soustředit pouze na dojmy.Po nastartování, díky laďákům malé děti utíkají a z 3 km vzdáleného kostela odlétají ptáci.Při jízdě je motka lehce ovladatelná i v malých rychlostech.Jízda s otáčkami pod 3000 je taková cukatůra,ale stačí podřadit a nechat projevit ty dvě děravý trubky vzadu.Taková optimální cestovní samozřejmě dálniční rychlost je 130-140 km/h.Jízda 90-tkou je prostě těžce na pohodu.Je třeba si trochu zvyknout na velký zdvih předních vidlic.Manipulace na místě je při její hmotnosti a velikosti přijatelná.Mám možnost přímo srovnat s XL 1000 Varaderem,a jsem přesně ten typ,kdy velikostně Varan už ne a Kapouš ještě jo.Trochu jsem se teho bál,a zatím jsem službu padáků nemusel využít a doufám že nevyužiji.Ortodoxní odpůrci italských strojů tuto recenzi asi určitě číst nebudou(co by tu hledali),tudíš můžu napsat,že se vůbec nebojím jeho italského původu(pokud to ovšem nemontovala páteční noční směna :) ),Ten Italský temperament,co toho číší,prostě za to stojí!!!

vengi63
vengi63 napsal 29.04.16 v 15:04

Motorka je moc hezká a po svezení na ní bych já prcek řekl, i já dosáhnu na zem oběma nohama. A úplně v pohodě. To na CB1300 teda takhle nedám. A ty náklony v zatáčce? Prostě paráda!!!
Chtělo by to taky nějakou fotku z výletu. Ty a motorka, ty a manželka, ty a milenka...
Zatím se měj, a někdy na výletě spolu (co nejdříve).
Čus

vengi63
vengi63 napsal 06.04.16 v 16:15 5b.

Petr_TA
Petr_TA napsal 29.03.16 v 11:16 10b.

Mooooc pěkná italka
10b

findejs1310
findejs1310 napsal 30.04.15 v 10:05

Je to přesně tak jak jsi to napsal
Dávám 10bodů

Milan1963