Jawa 250/353 Kývačka (1961)

Vlastník SmRad
Vloženo 6.12.2014
Aktualizováno 6.12.2014

Nejprve znouzectnost, dnes už srdcovka.

První dojmy - Moc to nejede, nebrzdí, nesvítí, vibruje to, žádná elektronika ani blinkry... a proto je na ni jízda požitkem. Je to takový český Harlej.

V 19letech s čerstvým řidičákem to byla jediná možnost jak být trochu mobilní. Táta měl papíry v depozitu, ale ta původní motorka už neexistovala.

Tudíž složeno z různých nalezených dílů (navíc různých barev), přeraženo číslo rámu, papíry vytaženy z depozitu, komplet černý štětko-lak.

Motorku se nebudu nikdy snažit předělat do originálu a to z několika důvodů:
1) Kupa dílu je z různých typů jaw, většinou to byly díly co lidi vyhazovaly, takže teď kromě nových zadních tlumičů, pneumatik a sedla je to totální splácanina
2) Cena -> renovace by spočívala v tom, koupit všechny díly nové
3) Je to pro mne srdcovka, moje první legální motorka, takhle jsem si ji za pomoci rodiny složil a takhle jsem s ní projezdil česko. Kdyby měla jiný lak nebo origo díly, už by to nebyla ta MOJE jawka

O.N.E.
O.N.E. napsal 07.12.14 v 13:28

Máš recht

464646
464646 napsal 06.12.14 v 12:39

Tak chlape,určitě beru, že to není jen o té naleštěnosti.Důležité je, že jezdíš a že jsi spokojený s tím co máš,ano každý to máme jinak.Český Harley,jsi mě dostal,moc a moc vzpomínám jak mě tyhle staré retrovky, odvezly do světa těch dnešních motek .Přeji hodně pohodových km .Tak at se kola kroutí dál.10B